Wizyta konsultacyjna

Co wyróżnia naszą klinikę?

W cenie konsultacji w naszej klinice Pacjenci mają zapewnione konsylium lekarzy różnych specjalności oraz ewentualne ponowne konsultacje. Wszystkie badania i leczenie przeprowadzane są na miejscu, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Standardowym modelem stosowanym w wielu gabinetach jest wykonywanie wszystkich procedur przez jednego lekarza. Przy obecnym rozwoju stomatologii jeden lekarz nie jest w stanie perfekcyjnie opanować wszystkich technologii, a ilość koniecznych szkoleń przerasta możliwości jednego człowieka. Dlatego w naszej Klinice przyjęliśmy koncepcję pracy zespołowej, w której lekarze specjalizują się w danej dziedzinie stomatologii i komunikują się ze sobą podczas konsyliów lekarskich.

Daje to możliwość wykorzystania wiedzy kilku lekarzy do wybrania najlepszej metody postępowania.

Wizyta konsultacyjna

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Jak przebiega pierwsza wizyta w klinice? 

  1. Umówienie pierwszej wizyty i ankieta medyczna

W celu umówienia wizyty konsultacyjnej skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez e-mail obsluga.pacjenta@borczyk.pl lub formularz na stronie www.

Dzień przed terminem konsultacji zadzwonimy do Państwa w celu przypomnienia i potwierdzenia terminu nadchodzącej wizyty. Przed pierwszą konsultacją prosimy o wypełnienie ankiety medycznej, na podstawie której lepiej dopasujemy się do oczekiwań i potrzeb Pacjenta. Ankietę można wypełnić na miejscu w Klinice lub pobrać i wypełnić samodzielnie w domu. 

  • Jeśli nie wypełniają Państwo ankiety medycznej w domu, prosimy o stawienie się 15 minut wcześniej niż zaplanowana wizyta.
  • Do pobrania: ankietę medyczną można wydrukować, wypełnić i przesłać skan/zdjęcie na adres recepcja@borczyk.pl lub oddać w recepcji przed wizytą.
  • Bardzo prosimy o zabranie na pierwszą wizytę dokumentu tożsamości z numerem PESEL

2. Witamy w naszej klinice

Klinika znajduje się kilka minut od centrum miasta, w Katowicach w dzielnicy Brynów. Przed Kliniką znajduje się bezpłatny, monitorowany parking dla Pacjentów.

Przychodząc na pierwszą konsultację zapraszamy do recepcji, gdzie nasz personel chętnie odpowie na wszystkie Państwa pytania oraz wskaże miejsce w poczekalni.

W poczekalni udostępniamy Pacjentom bezpłatne WiFi, zimne napoje, kawę, herbatę. W razie potrzeba można skorzystać z bezpłatnych jednorazowych szczoteczek do zębów nasączonych pastą. Posiadamy bajkową salę zabaw dla dzieci.

3. Zapraszamy do gabinetu

Na początku Pacjent omawia swoje problemy, doświadczenia i oczekiwania dotyczące leczenia w klinice. W gabinecie lekarz przeprowadza badanie medyczne pod mikroskopem. Mikroskop umożliwia dostrzeżenie zmian niewidocznych podczas standardowego badania z użyciem lusterka stomatologicznego.

Lekarz kompleksowo diagnozuje stan uzębienia Pacjenta, wykonuje fotografie wewnątrzustne potrzebne do przeprowadzenia konsylium, a przy użyciu lasera diagnostycznego w obiektywny sposób ocenia stopień zaawansowania próchnicy. W razie potrzeby wykonywane jest badanie diagnostyczne (RTG lub tomografia komputerowa).

Jeśli posiadają Państwo aktualną dokumentację medyczną, prosimy zabrać ją ze sobą. Jeśli nie, pełną diagnostykę będzie można wykonać na miejscu w Klinice.

4. Indywidualny plan leczenia / konsylium lekarskie

Po badaniu asystentka stomatologiczna przygotowuje plan leczenia uwzględniający ceny zabiegów. Omawiane są alternatywne możliwości działania, a lekarz pomaga wybrać najlepszy metodę leczenia dla każdego Pacjenta indywidualnie.

W przypadku Pacjentów, u których wymagane jest kompleksowe leczenie przeprowadzane jest konsylium lekarskie, w którym uczestniczą lekarze różnych specjalności. Wówczas omówienie przygotowanych planów leczenia odbywa się na kolejnej wizycie.

5. Dziękujemy i zapraszamy ponownie

Po konsultacji zapraszamy Pacjenta ponownie do recepcji, gdzie może umówić dogodny termin w celu rozpoczęcia zaplanowanego leczenia. W naszej Klinice istnieje możliwość płatności gotówką, kartą płatniczą lub w ratach.

Personel Kliniki Borczyk podejmuje wszelkie starania, aby zapewnić Państwu zadowolenie zarówno z diagnostyki, procesu leczenia, jak i jego efektów. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Jakie badania wykonujemy na wizycie konsultacyjnej?

Podstawą wstępnej diagnostyki jest badanie wewnątrzustne przeprowadzane pod mikroskopem. Duże powiększenie i silne światło ksenonowe emitowane z mikroskopu pozwala dostrzec problemy niewidoczne „gołym okiem”, a mające ogromny wpływ na przebieg postępowania medycznego. Dodatkowo wykonywane zdjęcie RTG panoramiczne albo tomografia komputerowa uwidaczniają stan korzeni zębów oraz kości szczęki i żuchwy. W razie potrzeby wykonywany jest cyfrowy skan uzębienia przy użyciu nowoczesnego skanera 3D. Dzięki temu lekarz ma pełną informację o uzębieniu pacjenta.

Aby zapewnić lepszą komunikację Pacjenta z lekarzem, wykorzystywana jest cyfrowa kamera wewnątrzustna. Obraz z kamery wyświetlany jest na monitorze unitu stomatologicznego. Dzięki temu Pacjent dokładnie widzi problemy swojego uzębienia. Program komputerowy zawierający liczne animacje medyczne pozwala dokładnie wytłumaczyć Pacjentowi problemy i sposób ich rozwiązania.

Precyzyjny obraz tkanek

Konsultacja konsultacyjna

W przypadkach wymagających szczegółowej diagnostyki wykonywane jest badanie tomografii komputerowej, które pokazuje obraz kości, zatok i uzębienia pacjenta w 3D. Tomografia pozwala z największą precyzją ocenić warunki anatomiczne pacjenta i zlokalizować źródło problemów. Badanie jest w pełni bezpieczne, nowoczesne komputerowe urządzenia rentgenowskie emitują wielokrotnie mniejszą dawkę promieniowania niż standardowe aparaty zapewniając jednocześnie wyższą dokładność obrazu RTG.

Komfort Pacjenta

Skaner wewnątrzustny

Cyfrowy skaner 3D stanowi innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i precyzyjne uzyskanie wirtualnego odwzorowania uzębienia w zaledwie kilka minut. Bez konieczności stosowania tradycyjnej masy wyciskowej oraz eliminując wszelki dyskomfort dla Pacjenta.

Dzięki temu, już na etapie wstępnej konsultacji przed rozpoczęciem leczenia, możemy prezentować Pacjentowi trójwymiarowy model jego uzębienia na ekranie komputera. Dowiedz się więcej.

FAQ

W gabinecie lekarz przeprowadza badanie medyczne pod mikroskopem, który uwydatnia zmiany niewidoczne gołym okiem.

Lekarz kompleksowo diagnozuje stan uzębienia, wykonuje niezbędne fotografie wewnątrzustne do konsylium. Przy użyciu lasera diagnostycznego obiektywnie ocenia stopień zaawansowania próchnicy. W razie potrzeby sugeruje badania dodatkowe, takie jak RTG lub tomografia komputerowa.

Konieczność wykonania zdjęć rentgenowskich zależy od indywidualnej sytuacji każdego pacjenta oraz od celu wizyty w gabinecie stomatologicznym. Decyzję o przeprowadzeniu tego typu badań podejmuje lekarz, biorąc pod uwagę konkretne potrzeby diagnostyczne i stan zdrowia jamy ustnej pacjenta.

W Klinice Borczyk możesz dokonać płatności gotówką, kartą płatniczą lub skorzystać z opcji płatności w ratach.

SPRAWDŹ NASZE CENY

 KONSULTACJE I DIAGNOSTYKA

 

Wizyta konsultacyjna (ustalenie planu leczenia)

od 220 zł 

RTG panoramiczne 

175 zł

RTG przylegające 

99 zł

Tomografia szczęki i żuchwy 

865 zł