Aparat nakładkowy Invisalign GO

Czym jest Invisalign GO?

System Invisalign GO przeznaczony jest do wyrównania zębów przed właściwym leczeniem stomatologicznym. Metoda jest korzystna w przypadku połowy wszystkich Pacjentów zgłaszających się do stomatologa z różnymi problemami z uzębieniem, nie tylko ortodontycznymi!

W metodzie Invisalign GO wyrównanie zębów odbywa się za pomocą zestawu indywidualnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek (alignerów), idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta. Pacjent otrzymuje zestaw nakładek do domu i samodzielnie je wymienia co 2 tygodnie. Dzięki temu ilość wizyt kontrolnych w gabinecie jest zredukowana do minimum.

Nawet drobne nieprawidłowości zgryzu niszczą zęby i wpływają na zdrowie. Popękane szkliwo, starte zęby, próchnica, zaczerwienione dziąsła – te bardzo często występujące problemy mogą być spowodowane wadami, których na pierwszy rzut oka nie widzimy w lusterku.

Nieodpowiednie warunki zgryzowe mogą również być przyczyną problemów zdrowotnych, których często nie kojarzymy z jamą ustną! Są to m.in. nieprawidłowa postawa ciała, bóle głowy, szumy w uszach, chrapanie, kłopoty z pamięcią czy koncentracją.

System Invisalign GO daje możliwość prostego i szybkiego wyrównania zębów przez lekarza stomatologa, bez konieczności rozpoczynania długotrwałego leczenia ortodontycznego.

Obejrzyj film o nakładkach ortodontycznych

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dlaczego warto skorzystać z leczenia Invisalign GO?

Komfort

Nakładki są indywidualnie dopasowane do zębów Pacjenta, są łatwe do zakładania i zdejmowania.

Higiena

Leczenie nakładkami pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej – wystarczy zdjąć nakładki, umyć i nitkować zęby jak zwykle, i znów założyć nakładki.

Bez diety

Dzięki możliwości zdejmowania nakładek Pacjent nie musi zmieniać swojej diety – może jeść, co tylko chce, nawet orzechy i krówki…

Dyskrecja

Nakładki są przezroczyste, przez co niemal niewidoczne.

Szybki efekt

Leczenie metodą Invisalign GO jest szybkie, a ilość wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum.

Przewidywalność

Leczenie planowane jest za pomocą programu komputerowego. Już na wstępnej konsultacji Pacjent może zobaczyć efekty planowanego leczenia.

Precyzja

Indywidualnie zaprojektowane nakładki precyzyjnie, milimetr po milimetrze przesuwają zęby w najbardziej efektywny sposób.

Jak przebiega leczenie?

Diagnostyka

Obejmuje wykonanie zdjęć RTG (tomografii komputerowej, zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego), zdjęć cyfrowych oraz wycisków do modeli diagnostycznych.

Planowanie

Lekarz wykonuje cyfrowy model uzębienia Pacjenta z wykorzystaniem skanera 3D i programu komputerowego ClinCheck. Pacjent ma możliwość obejrzenia symulacji prostowania jego zębów.

Leczenie

Pacjent otrzymuje indywidualnie opracowane nakładki, które samodzielnie wymienia co 1-2 tygodnie. Nakładki powinno się nosić przez 22 godziny na dobę, z przerwami na posiłki i mycie zębów.

Kontrole

Ilość wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum. Przeprowadzane są raz na 4-6 tygodni.

Retencja

Nowoczesne aparaty retencyjne zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów po zakończonym leczeniu. Są równie wygodne, niewidoczne i skuteczne jak nakładki Invisalign.

Jakie wady zgryzu kwalifikują się do leczenia metodą Invisalign?

FOTO 68 Dla kogo

Leczenie metodą Invisalign GO jest skuteczne w przypadku prostych i umiarkowanych wad zgryzu. Leczenie obejmuje Pacjentów z niewielkimi stłoczeniami, drobnymi szparami między zębami, przesunięciami zębów.

Metoda przeznaczona jest dla osób, które chcą zadbać o zdrowie jamy ustnej oraz poprawić estetykę uśmiechu, ale ich niedoskonałości w obrębie zgryzu są na tyle drobne, że nie jest konieczne podejmowanie właściwego leczenia ortodontycznego.

Invisalign GO polecany jest również w celu przygotowania zgryzu przed kolejnymi procedurami stomatologicznymi, np. wstawieniem implantu, leczeniem protetycznym, odbudową zębów.

Każdorazowo decyzję o doborze najlepszego rozwiązania podejmuje Pacjent wraz z lekarzem prowadzącym.

FAQ

Czas trwania leczenia zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, ale w przypadku Invisalign Go może to trwać zazwyczaj od kilku miesięcy do około roku.

Nakładki są zazwyczaj uznawane za wygodne, ponieważ są gładkie i nie powodują otarć. Pacjenci mogą je łatwo zdjąć podczas jedzenia i czyszczenia zębów.

Nowoczesna alternatywa w ortodoncji: Aparat nakładkowy Invisalign GO!

Aby uzyskać informacje dotyczące kosztów leczenia, prosimy o kontakt z recepcją – KONTAKT

SPRAWDŹ NASZE CENY

 APARAT INVISALIGN

 

Wizyta konsultacyjna (ustalenie planu leczenia)

od 199 zł 

Diagnostyka ClinCheck

od 900 zł 

Leczenie przezroczystymi nakładkami Invisalign (do 20 kompletów alignerów)

od 11000 zł 

Retencja SX

od 1499 zł