Korony

Korony porcelanowe z 5-letnią gwarancją

Korony porcelanowe to uzupełnienia mocowane do odpowiednio przygotowanych (oszlifowanych) zębów, zastępujące koronę naturalnych zębów Pacjenta. Korona obejmuje cały ząb, chroniąc go przed uszkodzeniami. Co więcej, korony dają możliwość wprowadzenia korekt estetycznych, dzięki czemu Pacjent odzyskuje wymarzony uśmiech.

Kiedy warto założyć koronę na ząb?
Korony protetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. Korony zalecane są w przypadku martwych oraz mocno zniszczonych zębów. Korona zabezpiecza ząb przed uszkodzeniami mechanicznymi, pęknięciami, złamaniem. Korony wykonuje się zarówno na zębach przednich, jak i tylnych. Precyzyjnie wykonane uzupełnienie może służyć kilkadziesiąt lat.

Ząb leczony kanałowo jest znacznie słabszy niż ząb żywy. W celu ochrony zęba przed uszkodzeniami mechanicznymi (złamaniem) polecane jest założenie korony porcelanowej po wzmocnieniu zęba wkładem koronowo-korzeniowym. Stosujemy wkłady ze specjalnych stopów złota. Ciepła barwa złota pozwala uzyskać idealny efekt estetyczny koron. Złoto ma właściwości przeciwbakteryjne i nie zaburza wyników badań medycznych. Leczenie protetyczne (wykonanie wkładu i korony) rozpoczyna się zazwyczaj 6 tygodni po leczeniu przewodowym zęba.

Obejrzyj film o koronach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Etapy procedury wykonania koron

Konsultacja protetyczna

Diagnostyka RTG, wybór metody leczenia, zaplanowanie kolejnych wizyt

Przygotowanie zębów oraz wycisk/skan

Podczas wizyty lekarz przygotowuje ząb pod uzupełnienie. W zależności od kondycji dziąsła ząb zostaje przygotowany ostatecznie lub tylko częściowo. Opracowanie zęba odbywa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Następnie wykonuje się wycisk lub skan (zależnie od potrzeb Pacjenta), dobiera się kolor uzupełnienia ostatecznego, a także zakłada koronę tymczasową.

Przygotowanie uzupełnienia w laboratorium

Wycisk lub skan przesyłane są do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest praca ostateczna – uzupełnienie porcelanowe.

Tymczasowe osadzenie uzupełnienia

Po ok. 10 dniach otrzymujemy z laboratorium gotowe uzupełnienie. Korona zakładana jest na cement tymczasowy, co daje Pacjentowi możliwość adaptacji, oceny uzupełnienia i wprowadzenia ewentualnych korekt.

Ostateczne osadzenie uzupełnienia

Po okresie adaptacji (około 2 tygodnie) korona cementowana jest na stałe.

Warunki gwarancji na uzupełnienia protetyczne

Na wykonane w klinice korony protetyczne udzielamy 5-letniej gwarancji. Warunkiem utrzymania gwarancji jest zgłaszanie się co pół roku na wizyty kontrolne połączone z zabiegiem usuwania kamienia i osadu u higienistki, oraz badaniem poziomu witaminy D. Jest to konieczne dla zdrowia zębów i dziąseł oraz dla utrzymania uzupełnień w dobrym stanie przez długi czas. Raz w roku (wg zaleceń lekarza) wykonywane jest zdjęcie RTG obrazujące stan tkanek.

Uzupełnienia od Mistrza Ferretti
W celu zapewnienia naszym Pacjentom najlepszych efektów estetycznych współpracujemy z renomowanymi laboratoriami protetycznymi w Polsce oraz z włoskim Mistrzem Francesco Ferretti. W jego laboratorium powstają prawdziwe dzieła sztuki, nie do odróżnienia od naturalnych zębów.

Trwałość koron
Korony wykonywane są z porcelany na precyzyjnej i trwałej podbudowie ze stopów złota, platyny lub ceramiki. Wytrzymała podbudowa, umieszczona na oszlifowanym zębie, jest całkowicie niewidoczna, dzięki dokładnemu pokryciu porcelaną. Ogromną zaletą złotej podbudowy jest jej działanie przeciwbakteryjne, co chroni ząb pod koroną. Odpowiednio wykonana korona może służyć Pacjentom nawet przez kilkadziesiąt lat.

Technik dentystyczny
Obecność technika dentystycznego w gabinecie podczas doboru koloru uzupełnienia pozwala uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

Nanocząstki srebra i złota
Zastosowanie koloidu srebra i złota bezpośrednio przed ostatecznym cementowaniem pracy minimalizuje ryzyko pojawienia się próchnicy wtórnej po zakończonym leczeniu, przedłużając tym samym trwałość korony.

Nowoczesny skaner 3D
Dla uzyskania precyzji korzystamy z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego. Pozwala on uniknąć tradycyjnych wycisków i minimalizuje ryzyko błędu wpisanego w ludzką naturę. Dzięki temu uzupełnienia są idealnie dopasowane do tkanek zęba.

Kontrola mikroskopowa
Kontrola szczelności brzeżnej koron zapewnia dokładne przyleganie uzupełnienia do tkanek zęba zwiększając tym samym jego trwałość.

Estetyka
W przypadku zębów przednich mogą Państwo skorzystać z koron pełnoceramicznych, które pozwalają uzyskać perfekcyjny efekt estetyczny.

FAQ

W Klinice Borczyk procedura zakładania koron jest wykonywana pod znieczuleniem, które zapewnia komfort podczas całego zabiegu.

Czas trwania procesu zakładania koron stomatologicznych może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak liczba koron, indywidualne warunki pacjenta, czy konieczność dodatkowych procedur.

W przypadku pojedynczej korony i braku konieczności przeprowadzania dodatkowych procedur – cała procedura wymaga 2-3 wizyt w gabinecie, przeprowadzanych w odstępie około 10 dni (czas potrzebny na wykonanie korony w laboratorium oraz czas adaptacji pacjenta do uzupełnienia, przed zacementowaniem na stałe.

Zobacz jak wyglądania zakładanie koron – TUTAJ

Korony stomatologiczne wymagają regularnej higieny tak, jak naturalne zęby. Należy szczotkować je dwa razy dziennie i używać nici dentystycznej. Ważne są również regularne wizyty u higienistki stomatologicznej połączone z usuwaniem kamienia i osadu oraz kontrole u dentysty.

Zapraszamy do kontaktu – TUTAJ

SPRAWDŹ NASZE CENY

KORONY

 

Korona/punkt w moście ceramicznym

od 2 980 zł

Wkład koronowo-korzeniowy

od 1199 zł