Mosty

Mosty porcelanowe z 5-letnią gwarancją

Mosty porcelanowe, w zależności od rodzaju, objęte są gwarancją 5-letnią lub roczną.

Mosty porcelanowe to uzupełnienie protetyczne składające się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych i połączonych ze sobą przęsłami (sztucznymi zębami). Most wygląda jak kilka połączonych ze sobą koron.

Dla kogo? 

Mosty wykonywane są u osób z brakami w uzębieniu.

Podstawowym celem mostu protetycznego jest odbudowa utraconych zębów oraz przywrócenie funkcji zgryzu poprzez równomierne rozłożenie obciążenia żucia na zęby sąsiadujące z luką.

Mosty porcelanowe

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

SCHEMAT 47 dla kogo

Stosowane są jako alternatywa dla uzupełniania braków zębowych za pomocą implantów. Jednak konieczność szlifowania zdrowych zębów sąsiadujących z luką po utraconym zębie jest dużą wadą mostów, dlatego dla wielu Pacjentów bardziej praktycznym rozwiązaniem są implanty, które nie wymagają ingerencji w zdrowe zęby. Implanty zakotwiczone są w kości szczęki lub żuchwy i na nich, za pomocą tak zwanych łączników, mocowane są pojedyncze korony lub mosty złożone z kilku połączonych ze sobą koron.

Etapy procedury wykonania mostów

Konsultacja protetyczna

Diagnostyka RTG, wybór metody leczenia, zaplanowanie kolejnych wizyt

Przygotowanie zębów oraz wycisk/skan

Lekarz przygotowuje zęby pod uzupełnienie, wykorzystując znieczulenie miejscowe. Następnie pobierany jest wycisk lub skan (indywidualnie do wskazań medycznych i potrzeb Pacjenta). Technik dobiera kolor uzupełnienia ostatecznego, a także zakłada most tymczasowy.

Przygotowanie uzupełnienia w laboratorium

Wycisk lub skan przesyłane są do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest praca ostateczna – uzupełnienie porcelanowe.

Tymczasowe osadzenie uzupełnienia

Po ok. 10 dniach otrzymujemy z laboratorium gotowe uzupełnienie. Most zakładany jest na cement tymczasowy, co daje Pacjentowi możliwość adaptacji, oceny uzupełnienia i wprowadzenia ewentualnych korekt.

Ostateczne osadzenie uzupełnienia

Po okresie adaptacji (około 2 tygodnie) most cementowany jest na stałe.

  • Możliwość wykonania mostów przez włoskiego Mistrza F. Ferrettiego
  • Zastosowanie nanocząstek przeciwdziałających rozwojowi próchnicy na filarach zębowych
  • Mikroskopowa kontrola szczelności osadzanych mostów
537

Warunki gwarancji na uzupełnienia protetyczne

Mosty wykonane w naszej klinice objęte są 5-letnią gwarancją. Warunkiem utrzymania gwarancji jest zgłaszanie się co pół roku na wizyty kontrolne połączone z zabiegiem usuwania kamienia i osadu u higienistki oraz badaniem poziomu witaminy D. Jest to konieczne dla zdrowia zębów i dziąseł, oraz dla utrzymania uzupełnień w dobrym stanie przez długi czas. Raz w roku (wg zaleceń lekarza) wykonywane jest zdjęcie RTG obrazujące stan tkanek.

FAQ

Mosty stomatologiczne są zaprojektowane tak, aby różnica między nimi, a naturalnymi zębami była jak najmniej widoczna. W Klinice Borczyk materiał porcelanowy używany do produkcji mostów, pozwala na uzyskanie koloru zbliżonego do naturalnych zębów.

Z reguły dentysta stara się dostosować most do reszty uzębienia, zapewniając estetyczny i harmonijny wygląd.

Tak, mosty stomatologiczne są często stosowane w przypadku braku kilku zębów obok siebie. Most jest konstrukcją protetyczną, która zastępuje jednocześnie jeden lub więcej utraconych zębów. Mosty są umocowane na sąsiadujących zębach, które pełnią rolę podporową.

W celu umówienia się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny – TUTAJ

SPRAWDŹ NASZE CENY

MOSTY PORCELANOWE

 

Punkt w moście ceramicznym

od 2980 zł