Usuwanie zębów

Mikroskopowe usuwanie zębów

W Klinice Borczyk dla komfortu naszych Pacjentów zabieg usuwaniu zębów wykonujemy w silnym znieczuleniu miejscowym podawanym systemem komputerowym.

Istnieje także możliwość przeprowadzenia zabiegu w narkozie. Dzięki użyciu mikroskopu zabieg wykonujemy bez naruszenia kości. Użycie ozonu, lasera oraz pola magnetycznego zapewnia szybkie gojenie tkanek.

Kiedy konieczne jest usunięcie zęba?

Zęby kwalifikowane są do usunięcia, gdy nie ma możliwości uratowania ich przy zastosowaniu dostępnych nowoczesnych metod leczenia lub gdy leczenie przyniosłoby krótkoterminowe efekty i z tego względu jest nieopłacalne dla Pacjenta. 

Dowiedz się więcej

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Wskazania do zabiegu usuwania zębów

  • Zęby z rozległym stanem zapalnym wokół wierzchołka korzenia, który nie ulega redukcji po leczeniu endodontycznym i resekcji wierzchołka korzenia.
  • Zęby ze stwierdzonym złamaniem poddziąsłowym, które uniemożliwia przeprowadzenie leczenia i wykonania odbudowy protetycznej.
  • Zęby rozchwiane na skutek zaawansowanej choroby przyzębia, z niewielkimi szansami na stabilizację zębów przy wykorzystaniu dostępnych metod odbudowy kości i tkanek przyzębia.

W Klinice Borczyk dla komfortu Pacjenta i sukcesu ewentualnego późniejszego leczenia implantologicznego, zabieg przeprowadzamy tak, by nie naruszyć tkanki kostnej.

W naszej klinice lekarze korzystają z nowoczesnych mikroskopów dających nie tylko duże powiększenie pola zabiegowego, ale również emitujących silne światło ksenonowe pozwalające dostrzec najmniejsze szczegóły w obrębie usuwanego zęba i otaczających go tkanek.

Dzięki temu zabieg wykonywany jest w sposób atraumatyczny i pozostawia kość w stanie nienaruszonym. Pozostawienie najmniejszej części korzenia zęba w kości prowadzi często do zapalenia okostnej zęba. Stąd bardzo ważne jest precyzyjne oczyszczenie zębodołu z resztek korzenia i kontrola zabiegu za pomocą zdjęć RTG.

Aby zapewnić jak najmniej bolesne gojenie i zapobiec ryzyku komplikacji stosujemy specjalne gąbki kolagenowe oraz przeciwbakteryjny ozon.

Informacje dla Pacjenta

  • Po zabiegu Pacjent jest szczegółowo informowany o sposobie postępowania, otrzymuje zestaw okładów lodowych zapobiegających pojawieniu się obrzęku, a także otrzymuje odpowiednie leki zmniejszające ryzyko bólu.
  • Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu niewskazane jest: palenie, picie przez słomkę, wydmuchiwanie nosa oraz obfite płukanie ust – nie stosowanie się do tych zaleceń może doprowadzić do wypadnięcia skrzepu z zębodołu i utrudnić gojenie.
  • Dodatkowo w celu przyspieszenia regeneracji tkanek przez pierwsze kilka dni po usunięciu zęba Pacjent korzysta z pola magnetycznego i naświetlania laserem biostymulującym (dowiedz się więcej o laserze – tutaj).

Czy warto uzupełnić brakujący ząb?

Braki w uzębieniu mają niekorzystny wpływ nie tylko na uśmiech Pacjenta, ale również na zdrowie.

Braki w uzębieniu sprawiają, że sąsiednie zęby przesuwają się i pochylają w kierunku wolnego miejsca. Powstałe wady w zgryzie utrudniają utrzymanie prawidłowej higieny, co zwiększa ryzyko próchnicy i chorób dziąseł. Dodatkowo większe obciążenie pozostałych zębów wpływa na ich uszkodzenia, mikropęknięcia, starcia szkliwa. W miejscu brakującego zęba z czasem zanika kość, co prowadzi do zmian rysów twarzy. Nieprawidłowe rozdrabnianie pokarmu może prowadzić do rozwoju chorób układu pokarmowego.

Co więcej, nieprawidłowości w układzie żucia wpływają niekorzystnie na stawy, co prowadzi do nawracających bólów głowy.

Sprawdź jaka metoda będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

Najkorzystniejszą metodą uzupełnienia brakującego zęba jest wstawienie implantu. Implant to element wkręcany w kość w miejscu utraconego zęba. Implant nie wymaga tworzenia mocowań opartych na pozostałych zębach. Co więcej, implant stymuluje kość, dzięki czemu zapobiega jej zanikowi. Brakujące zęby można uzupełnić również przy zastosowaniu mostów protetycznych opartych na sąsiednich zębach lub wyjmowanych protez zębowych.

protetyka

FAQ

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, więc nie powinno być odczuwanego bólu podczas procedury. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości, które można złagodzić zaleconymi lekami przeciwbólowymi oraz okładami lodowymi. 

Proces gojenia może trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji Pacjenta oraz poziomu skomplikowania zabiegu. Lekarz udzieli szczegółowych informacji na temat okresu rekonwalescencji.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta, dentysta może zdecydować o jednorazowym usunięciu kilku zębów chirurgicznie lub rozłożeniu procedury na kilka wizyt. Decyzja podejmowana jest podczas wizyty konsultacyjnej, na podstawie wykonanego badania.

Po usunięciu zęba może wystąpić opuchlizna i ból. Zalecamy korzystanie z zimnych okładów, aby złagodzić te dolegliwości. Proces gojenia zazwyczaj trwa kilka dni, czasami nawet kilkanaście dni. 

W celu przyspieszenia gojenia i złagodzenia dolegliwości po zabiegu naszym Pacjentom umożliwiamy korzystanie z pola magnetycznego, lasera biostymulującego oraz specjalnej lampy do naświetlań okolic usuniętego zęba.

SPRAWDŹ NASZE CENY

USUWANIE ZĘBA

 

Usunięcie zęba w znieczuleniu miejscowym

od 830 zł

Mikroskopowe usunięcie zęba

od 2 818 zł

Mikroskopowe usunięcie pozostawionego korzenia

od 2 359 zł