Lasery stomatologiczne

Korzyści dla Pacjenta

Stomatologia laserowa to jedna z najnowszych dziedzin stomatologii, która pozwala na precyzyjne diagnozowanie, małoinwazyjne przeprowadzanie zabiegów, leczenie bólu i stanów zapalnych oraz zapobieganie powikłaniom po zabiegach. 

Nasza klinika jest wyposażona w najnowocześniejsze lasery stomatologiczne, co umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie. Priorytetem naszej praktyki jest minimalna inwazyjność, a zaawansowane technologie pozwalają nam osiągać precyzyjne rezultaty, jednocześnie dbając o komfort i dobrostan każdego pacjenta. Wierzymy, że innowacyjne podejście do leczenia stomatologicznego przyczynia się do podniesienia jakości opieki i zapewnienia naszym pacjentom satysfakcji oraz zdrowego uśmiechu. Nasza klinika wyposażona jest w kilka rodzajów innowacyjnych laserów – diagnostyczny, biostymulacyjny oraz chirurgiczny.

Zapraszamy do zgłębienia informacji o naszych laserach stomatologicznych i doświadczenia nowego wymiaru opieki nad zdrowiem jamy ustnej!

Obejrzyj film

Rodzaje laserów stosowanych w Klinice Borczyk

Laser diagnostyczny

Laser diagnostyczny wykorzystywany jest do diagnostyki próchnicy. Wykrywa on próchnicę w początkowym stadium, niewidoczną „gołym okiem”. Wczesne zmiany próchnicowe są niemożliwe do wykrycia przy użyciu tradycyjnych metod diagnostycznych. Użycie lasera pozwala w obiektywny sposób ocenić, czy zmiana wymaga tradycyjnego leczenia („borowania”) czy można zastosować nieinwazyjną metodę ozonoterapii.

Leczenie polega na zastosowaniu gazowego ozonu, który skutecznie usuwa bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Zabieg trwa jedynie kilkanaście sekund. W przypadku zębów stałych ozonowanie objęte jest roczną gwarancją – jeśli próchnica rozwinie się, wówczas tradycyjne wypełnienie zakładane jest bezpłatnie.

Laser biostymulacyjny

Wykorzystanie lasera biostymulującego pozwala zmniejszyć dolegliwości po zabiegach chirurgicznych. Naświetlanie miejsca zabiegu przyspiesza regenerację tkanek, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych oraz pozwala ograniczyć krwawienie.

Działanie lasera polega na przyspieszeniu mikrokrążenia oraz podwyższeniu poziomu metabolizmu tlenowego komórek.

Laser biostymulacyjny używany jest także do nieinwazyjnego leczenia zmian w obrębie błon śluzowych, do leczenia aft, w celu likwidacji bólu podczas wyrzynania zębów, leczenia bólu stawów skroniowo-żuchwowych itd. Dzięki silnym właściwościom przeciwbólowym i przeciwzapalnym laser biostymulacyjny znajduje szerokie zastosowanie w rehabilitacji pourazowej.

Laser Erb:YAG

Laser erbowy wysokiej mocy to narzędzie umożliwiające małoinwazyjne przeprowadzanie zabiegów implantologicznych, chirurgicznych i periodontologicznych, wymagających najwyższej dokładności i delikatności. Dzięki zastosowaniu lasera uzyskujemy redukcję bólu i szybsze gojenie się ran. Podczas opracowywania tkanek laserem dochodzi jednocześnie do ich sterylizacji, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstawania stanów zapalnych.

Umieszczenie źródła promieniowania w głowicy, którą połączono bezpośrednio z końcówką emitującą światło, daje możliwość dostarczania tkankom energii o znacznie wyższej wartości, a co za tym idzie, uzyskania optymalnej precyzji i ochrony okolic położonych w pobliżu pola zabiegowego. Dzięki temu lekarz jest w stanie ciąć tkanki z maksymalną dokładnością oraz ma możliwość kontrolowania głębokości ingerencji w tkankę.

Laser umożliwia dokładne wyznaczenie toru wprowadzenia implantu i kształtowanie kości tak, by zapewnić optymalne położenie wszczepu, a co się z tym wiąże – doskonały efekt estetyczny uzupełnień protetycznych osadzanych na implantach.

W chirurgii tkanek miękkich precyzyjne cięcie laserowe pozwala w wielu wypadkach uniknąć konieczności stosowania skalpela. Laser znajduje szerokie zastosowanie przy usuwaniu różnego rodzaju miejscowych zmian, takich jak: guzy, brodawczaki, włókniaki, zmiany w obrębie śluzówki.

W periodontologii laser skutecznie usuwa bakterie z kieszonek dziąsłowych i powierzchni poddziąsłowych korzeni. Laser pozwala także na bezbolesne usunięcie ziarniny zapalnej. Precyzja lasera pozwala osiągnąć doskonały efekt estetyczny zabiegów korekty dziąseł.

FAQ

  • Nadwrażliwość bólowa zębiny,
  • Stany zapalne błon śluzowych (różnego pochodzenia),
  • Bolesne wyrzynanie zębów,
  • Neuralgie (np. zapalenie III gałęzi nerwu trójdzielnego)
  • Zwichnięcia krążka stawowego,
  • Zapalenia stawu skroniowo-żuchwowego,
  • Opryszczkowe zapalenie dziąseł,
  • Infekcje ropne,
  • Afty.

Początkowe stadia próchnicy, niewidoczne podczas standardowego badania, a wykrywane dzięki zastosowaniu lasera diagnostycznego, mogą być leczone bez użycia wiertła. Leczenie polega na zastosowaniu gazowego ozonu, który skutecznie usuwa bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy.