Ortodoncja 
poznaj naszą ofertę

Nieprawidłowy zgryz – nie tylko problem estetyczny!

Wady zgryzu powszechnie kojarzone są z problemami estetycznymi, jednak ich negatywny wpływ na zdrowie i komfort życia jest znacznie szerszy. Nieprawidłowo ustawione zęby utrudniają prawidłową higienę jamy ustnej, co z kolei może prowadzić do rozwoju próchnicy i chorób dziąseł. Dodatkowo, nadmierne obciążenie zębów, ścieranie i pękanie szkliwa to tylko niektóre z konsekwencji nieprawidłowego zgryzu.

Ustawienie zębów znacząco wpływa na wygląd twarzy. Gdy dolne zęby są zbyt przechylone, często warga dolna oraz broda wydają się cofnięte. Nieprawidłowe ułożenie zębów może prowadzić do problemów z żuciem oraz zaburzeń czynnościowych, które obejmują stawy skroniowo-żuchwowe. Niezgodności w ustawieniu zgryzu mogą również prowadzić do problemów zdrowotnych, których często nie kojarzymy z nieprawidłowościami w obrębie jamy ustnej. Mogą to być m.in.:

  • nieprawidłowa postawa ciała,
  • zaburzenia przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, które negatywnie wpływają na pamięć, koncentrację oraz orientację w przestrzeni,
  • bóle głowy,
  • szumy w uszach,
  • bezdechy nocne,
  • chrapanie,
  • problemy z przegrodą nosa i zmysłem węchu.
Ortodoncja
go

Invisalign GO

 

Metoda ta przynosi korzyści dla wielu Pacjentów, którzy konsultują się ze stomatologiem z różnymi problemami z uzębieniem, nie tylko ortodontycznymi.

invisalign

Aparat Invisalign

 

W metodzie Invisalign prostowanie zębów opiera się na użytkowaniu indywidualnie zaprojektowanych, przezroczystych nakładek.

Ortodoncja

Aparat samoligaturujący

 

Rodzaj stałego aparatu ortodontycznego, w którym zamki pozostają przyklejone do powierzchni zębów przez cały okres terapii.

retencja

Retencja

 

Kluczowy aspekt leczenia ortodontycznego, polegający na utrzymaniu ustabilizowanego zgryzu i ustawienia zębów. Trwałość rezultatów leczenia ortodontycznego zależy bezpośrednio od skutecznej retencji.

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u dorosłych w przypadku występowania wad zgryzu, które wcześniej nie były korygowane. Jest również prowadzone u Pacjentów, którzy przygotowują się do zabiegów implantologicznych i protetycznych. Chęć poprawy wyglądu jest najczęstszym powodem, dla którego dorośli decydują się na ortodontyczną interwencję. Poprawne ustawienie górnych zębów siecznych przyczynia się do właściwego podparcia górnej wargi, opóźniając tym samym powstawanie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych. Opieka ortodontyczna zapewnia również odpowiednią funkcję mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych oraz umożliwia zachowanie naturalnego uzębienia na długie lata. Najnowsze badania wskazują także na istotny wpływ zgryzu na zdrowie i funkcjonowanie mózgu.

SPRAWDŹ NASZE CENY

Ortodoncja

 

Konsultacja ortodontyczna

od 220 zł

Invisalign GO

od 11 000 zł

Aparat Invisalign (do 20 kompletów alignerów)

od 11 000 zł

Aparat samoligaturujący 

od 6 891 zł

Retencja

od 2 716 zł

Kontrola ortodontyczna

od 200 zł