Usuwanie korzenia zęba

Dlaczego tak ważna jest precyzja podczas zabiegu?

Zabiegiem wymagającym wyjątkowej precyzji jest usuwanie korzenia zęba (ekstrakcja korzenia). Istotne jest, by w kości nie pozostawić resztek korzenia, który mógłby być przyczyną późniejszych powikłań. Co więcej, gdy w miejscu usuwanego korzenia zęba planowane jest w przyszłości wszczepienie implantu (dowiedz się więcej o implancie), szczególnie ważne jest, by zabieg ekstrakcji był delikatny i pozwolił zachować nienaruszoną własną kość Pacjenta.

Wykorzystanie mikroskopu podczas zabiegu ekstrakcji oraz kontrola procedury na zdjęciu RTG daje gwarancję, że w kości nie pozostały najmniejsze fragmenty korzenia zęba.

Usuwanie korzenia zęba

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Jak przebiega zabieg w Klinice Borczyk

Dla komfortu pacjenta i sukcesu ewentualnego późniejszego leczenia implantologicznego, zabieg należy przeprowadzić tak, by zapewnić jak najlepsze i najszybsze gojenie tkanek. W naszej klinice lekarze chirurdzy mają do dyspozycji nowoczesne mikroskopy dające nie tylko duże powiększenie pola zabiegowego, ale również emitujące silne światło ksenonowe pozwalające dostrzec najmniejsze szczegóły w obrębie usuwanego zęba i otaczających go tkanek. Dzięki temu zabieg wykonywany jest w sposób atraumatyczny, bez naruszenia kości. Korzenie zęba są delikatnie oddzielane od pozostałych tkanek i wyjmowane z zębodołu. Pozostawienie najmniejszej części korzenia zęba w kości prowadzi często do zapalenia okostnej zęba. Stąd bardzo ważne jest precyzyjne oczyszczenie zębodołu z resztek korzenia i kontrola zabiegu za pomocą zdjęć RTG. Aby zapewnić bezbolesne gojenie i zapobiec ryzyku komplikacji stosujemy specjalne gąbki kolagenowe oraz przeciwbakteryjny ozon.

Informacje dla Pacjenta

Po zabiegu Pacjent jest szczegółowo informowany o sposobie postępowania, otrzymuje zestaw okładów lodowych zapobiegających pojawieniu się obrzęku, a także otrzymuje odpowiednie leki zmniejszające ryzyko bólu. Dodatkowo w celu przyspieszenia regeneracji tkanek Pacjent bezpłatnie korzysta z pola magnetycznego i naświetlania laserem biostymulującym.

FAQ

Czas trwania zabiegu zależy od stopnia skomplikowania. Procedura może trwać od kilku minut do godziny.

Procedura jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu miejscowym, więc Pacjent nie odczuwa bólu w trakcie zabiegu. Po zabiegu mogą wystąpić lekkie dolegliwości, które można załagodzić lekami przeciwbólowymi.

SPRAWDŹ NASZE CENY

USUWANIE KORZENIA ZĘBA

 

Mikroskopowe usunięcie pozostawionego korzenia

od 2 359 zł