Struktury na implantach

Czym są struktury na implantach?

W przypadku całkowitego braku zębów zamiast tradycyjnych ruchomych protez całkowitych można zastosować dużo bardziej wygodne dla Pacjenta rozwiązanie w postaci struktur osadzanych na implantach. Istnieje możliwość wykonania struktur ruchomych lub stałych. Uzupełnienia na implantach są zdecydowanie bardziej komfortowe, pozwalają odzyskać pewność siebie i nie stwarzają problemów Pacjentom tak jak standardowe protezy ruchome. Dodatkowo implanty zapobiegają zanikowi kości.

Struktury ruchome mocowane do 2 lub 4 implantów Pacjent może samodzielnie wyjmować i czyścić jak tradycyjną protezę. Natomiast dużym udogodnieniem jest stabilne umocowanie struktury, dzięki czemu nie utrudnia ona mówienia i pozwala bez przeszkód spożywać ulubione pokarmy. Wszczepienie 4 lub 6 implantów w kość szczęki lub żuchwy daje możliwość wykonania odbudowy, która nie jest wyjmowana przez Pacjenta i może być traktowana jak własne zęby.

Komfort pacjenta

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dlaczego struktury na implantach są lepsze od klasycznych protez ruchomych

  • Stabilizacja protezy na implantach daje poczucie komfortu oraz pozwala wyeliminować niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  • Dzięki swojej stabilności protezy na implantach dają możliwość jedzenia ulubionych potraw, poprawiają artykulację i pozwalają uśmiechać się bez skrępowania.
  • Poprzez stymulację tkanki kostnej i dziąseł implanty pomagają utrzymać naturalny kształt twarzy przez długi czas.

Struktury stałe i ruchome

Mamy do wyboru trzy metody leczenia całkowitego braku zębów za pomocą struktur na implantach. Optymalna metoda dobierana jest w zależności od indywidualnych preferencji Pacjenta, jak i wskazań medycznych. Kliknij odpowiedni kafelek, aby dowiedzieć się więcej o metodzie, która Cię interesuje.

Proteza ruchoma stabilizowana na implantach 1 150x100 1

Proteza ruchoma stabilizowana na implantach

Struktura stala na 4 implantach 1 150x100 1

Struktura stała na 4 implantach

Struktura stala na 6 implantach 1 150x100 1

Struktura stała na 6 implantach

FOTO 12 Proteza na 2 implantach 1

Proteza wyjmowana, stabilizowana na 2 lub 4 implantach

Istnieje możliwość wykorzystania mniejszej ilości implantów do stabilizacji ruchomej protezy ruchomej, co daje Pacjentom dużo większe poczucie komfortu. Struktury ruchome pacjent może samodzielnie wyjmować i czyścić jak tradycyjną protezę. Natomiast dużym udogodnieniem jest stabilne umocowanie struktury, która nie utrudnia mówienia i pozwala bez przeszkód spożywać ulubione pokarmy.

W przypadku szczęki górnej stosowane są 4 implanty, w przypadku żuchwy – 2 implanty.

Struktura mocowana na stałe na 4 implantach

Nowa metoda leczenia pozwala wykonać estetyczne uzupełnienie stałe w szczęce lub żuchwie, które oparte jest jedynie na 4 implantach. Metoda ta ma wiele zalet. Ogromną korzyścią metody jest eliminacja konieczności odbudowy kości, co znacznie skraca czas leczenia.

Przy odpowiednich warunkach kostnych istnieje możliwość wykonania odbudowy tymczasowej w postaci całkowitej struktury bezpośrednio po zabiegu implantacji. W uzasadnionych medycznie przypadkach odbudowa protetyczna osadzana jest na implantach po 2 (w żuchwie) lub 3 miesiącach (w szczęce górnej). Daje to gwarancję trwałości leczenia i znacznie zwiększa szansę na integrację implantów z kością.

Metoda stałej odbudowy bezzębia na 4 implantach jest sprawdzonym rozwiązaniem, potwierdzonym w licznych badaniach klinicznych. Osadzenie struktury na 4 implantach pozwala Pacjentom oszczędzić czas i pieniądze.

FOTO 11 Struktura na 6 implantach 1

Struktura mocowana na stałe na 6 implantach

Wszczepienie 6 implantów w kość szczęki lub żuchwy daje możliwość wykonania estetycznej odbudowy, która nie jest wyjmowana przez pacjenta i może być traktowana jak własne zęby. Takie rozwiązanie stosowane jest zarówno w szczęce górnej jak i żuchwie u Pacjentów, którym zależy na stałej i trwałej odbudowie zębów, a metoda z wykorzystaniem 4 implantów z medycznego punktu widzenia byłaby rozwiązaniem kompromisowym.

Struktura mocowana na 6 implantach złożona jest z pojedynczych zębów osadzonych na rdzeniach. Daje to Pacjentowi wiele korzyści: zapewnia większą estetykę niż standardowa struktura, pozwala utrzymać prawidłową higienę i umożliwia szybki serwis gwarancyjny (można bez problemu wymienić pojedyncze zęby, bez konieczności wyjmowania całej struktury).

Struktura na 6 implantach daje gwarancję długoterminowych trwałych efektów leczenia.

Etapy wykonania struktur na implantach

1. Konsultacja i diagnostyka

Wywiad z Pacjentem, wykonanie badania tomografii komputerowej 3D oraz szczegółowe zaplanowanie zabiegu. W niektórych przypadkach wykonywana jest szyna nawigacyjna, która pozwala precyzyjnie określić miejsce wszczepienia implantów.

2. Mikroskopowe założenie implantów

Wszczepienie implantów wykonywane jest podczas jednego zabiegu. W okresie gojenia implantów Pacjent korzysta z uzupełnienia tymczasowego.

3. Przygotowanie łączników lub belki

Po 2-3 miesiącach od zabiegu (dłużej w przypadku odbudowy kości) rozpoczynają się wizyty protetyczne. Pierwszym etapem jest przygotowanie elementów protetycznych (łączników lub belki), które posłużą do zamocowania protezy lub struktury stałej.

W uzasadnionych przypadkach (w przypadku zastosowania metody leczenia w postaci odbudowy stałej na 4 implantach) Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe mocowane do implantów bezpośrednio po zabiegu implantacji.

4. Osadzenie struktury na implantach

Na kolejnych wizytach przygotowywane jest uzupełnienie w postaci protezy ruchomej (opcja na 2 lub 4 implantach) lub struktury stałej (opcja na 6 implantach).

FAQ

Struktury na implantach mają wiele zalet, m.in.:

  • Są one stabilnie osadzone na implantach, co zapewnia komfort użytkowania i zapobiega przemieszczaniu się protezy.
  • Wyglądają naturalnie i estetycznie, co poprawia wygląd uśmiechu.
  • Przywracają prawidłową funkcję żucia i mówienia.
  • Są wykonane z trwałych materiałów, co zapewnia ich długie użytkowanie.

Ze struktur na implantach mogą skorzystać osoby, które:

  • Mają braki w uzębieniu.
  • Nie mogą nosić tradycyjnych protez zębowych.
  • Chcą poprawić komfort życia i estetykę uśmiechu.