O klinice

Na terenie Kliniki Borczyk znajduje się:

 • 12 specjalistycznie urządzonych gabinetów
 • Przestronna poczekalnia z Dental Cafe i akwarium,
 • Pracownia diagnostyki RTG wyposażona w tomograf komputerowy, pantomograf oraz aparat do cyfrowych zdjęć cefalometrycznych
 • 3 pokoje konsultacyjne, w których przedstawiane są plany leczenia
 • Pokój dla Pacjentów po zabiegach chirurgicznych
 • Kolorowy i wypełniony zabawkami pokój zabaw dla dzieci
 • Poczekalnia dziecięca, w której wyświetlane są bajki dla dzieci
 • Pokój wybudzeń dla dzieci po narkozie
 • Gabinet sterylizacji
 • Gabinet medycyny estetycznej

Klinika Implantologii i Stomatologii Romana Borczyka w Katowicach świadczy wszechstronne usługi stomatologiczne. 

Zajmujemy się m.in.: implantologią, stomatologią estetyczną, endodoncją, protetyką oraz chirurgią stomatologiczną. W gabinecie higieny stomatologicznej dbamy o zdrowe zęby naszych Pacjentów. Na terenie kliniki funkcjonuje Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji Dentolandia.

Leczenie dentystyczne w klinice Borczyk

W swojej praktyce wykorzystujemy znieczulenie komputerowe lub znieczulenie ogólne. Wykorzystanie kamery wewnątrzustnej oraz lasera diagnostycznego pozwala odróżnić ubytki od przebarwień i określić stopień rozwoju próchnicy. Dzięki temu możemy wdrożyć nieinwazyjne leczenie za pomocą ozonu unikając tym samym borowania zęba. Podczas leczenia zachowawczego stosujemy nanocząstki, które zabezpieczają przed rozwojem próchnicy wtórnej. 

Przeprowadzamy leczenie kanałowe pod mikroskopem podczas jednej wizyty w gabinecie. W gabinecie protetyki przywracamy Pacjentom piękny uśmiech za pomocą naturalnie wyglądających koron i licówek. Wykorzystanie skanera protetycznego pozwala uniknąć wycisków, zapewnia doskonałe efekty estetyczne i zwiększa trwałość uzupełnień protetycznych.

Przeprowadzamy wybielanie zębów techniką nakładkową. Wybielanie nakładkowe pozwala na rozjaśnienie zębów i usunięcie nieestetycznych przebarwień, przywracając tym samym zębom naturalny biały wygląd. Wybielanie nakładkowe daje długotrwałe efekty. Alternatywą dla wybielania techniką nakładkową jest wybielanie zębów w gabinecie (3 wizyty) oraz wybielanie z odbudową szkliwa wykonywane podczas jednej wizyty w gabinecie, z wykorzystaniem specjalnej lampy przyspieszającej proces wybielania.

Jesteśmy specjalistycznym centrum chirurgii stomatologicznej, oferując kompleksowe zabiegi od implantacji zębów po precyzyjne ekstrakcje oraz mikroskopowe usunięcia zębów. Nasza diagnostyka opiera się na cyfrowym sprzęcie, co umożliwia szybkie rozpoznanie problemów z zatokami szczękowymi. Dzięki niemu możemy skutecznie leczyć zapalenia, usuwać polipy czy torbiele. Korzystając z lasera Erb:YAG, przeprowadzamy minimalnie inwazyjne procedury w obrębie tkanek miękkich, dbając o kompleksową opiekę nad pacjentami.

CO NAS WYRÓŻNIA

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Romana Borczyka w Katowicach zatrudnia lekarzy-specjalistów, posługujących się w pracy nowoczesnym sprzętem pozwalającym diagnozować i skutecznie leczyć najbardziej skomplikowane przypadki. Lekarze są wąsko wyspecjalizowani w swoich dziedzinach stomatologii i komunikują się ze sobą podczas konsyliów lekarskich. Daje to możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenia wielu osób w planowaniu i przeprowadzaniu leczenia każdego Pacjenta.

Podczas zabiegów dentystycznych używamy cyfrowych urządzeń zapewniających precyzyjne leczenie. Jako jedyni w kraju posiadamy mikroskop do neurochirurgii, który wykorzystywany jest w skomplikowanych operacjach odbywających się w pobliżu nerwów i zatok szczękowych.

Każda procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym podawanym systemem komputerowym. Dzięki temu eliminujemy ból, a leczenie odbywa się w sposób komfortowy dla Pacjentów. Możliwe jest także wykonanie leczenia w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Nad bezpieczeństwem Pacjenta czuwa doświadczony zespół anestezjologiczny (lekarz anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna), który monitoruje przebieg znieczulenia.

W naszej klinice wykonujemy szereg zabiegów chirurgicznych. Przeprowadzamy implantacje, ekstrakcje zębów, chirurgiczne usuwanie zębów, zabiegi mikroskopowego usuwania ósemek czyli tzw. zębów mądrości, resekcje korzeni, przeszczepy dziąsła, odbudowę kościpodniesienie zatoki szczękowej. Potrafimy zdiagnozować i leczyć choroby zatok szczękowych, zapalenie okostnej zęba, torbiele oraz polipy zatoki szczękowej.

Podczas zabiegów standardowo wykonujemy zdjęcia rentgenowskie, punktowe, panoramiczne lub badanie tomograficzne. Pozwala nam to na dokładne zaplanowanie i precyzyjne przeprowadzenie zabiegu. Wykorzystujemy również mikroskopy, w tym precyzyjny mikroskop neurochirurgiczny, dzięki czemu zabiegi chirurgiczne nie wymagają rozległego nacinania tkanek i sprowadzają się do mikrochirurgii. Małoinwazyjne metody leczenia sprawiają, że miejsca zabiegów goją się zdecydowanie szybciej i bez komplikacji. Aby dodatkowo przyspieszyć rekonwalescencję i zapewnić Pacjentom możliwość powrotu do codziennych aktywności już następnego dnia po zabiegach, rany i zmiany zapalne naświetlamy laserem stymulującym regenerację tkanek. Po zabiegach Pacjent korzysta z pola magnetycznego o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W celu wyeliminowania ryzyka bólu podczas zabiegów stosujemy znieczulenie komputerowe. 

Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie w implantologii stomatologicznej. Implanty zębów umożliwiają odtworzenie brakujących zębów Pacjenta. W trakcie implantacji jako jedyni w Polsce stosujemy złotą kątnicę. Wykorzystanie końcówki ze złota podczas zabiegu wszczepiania implantu zmniejsza ryzyko infekcji. Zabezpieczamy implanty przed rozwojem bakterii stosując płyn zawierający nanocząstki srebra i złota. Zabieg wszczepienia jednego implantu trwa około 15 minut. Jest zazwyczaj bezbolesny, dzięki silnemu znieczuleniu podawanemu przez system komputerowy. Po implantacji Pacjent otrzymuje okłady lodowe redukujące opuchliznę, a dodatkowo korzysta z pola magnetycznego, które zmniejsza dyskomfort i uczucie bólu. W trakcie wizyt kontrolnych naświetlamy miejsce zabiegu laserem biostymulującym przyspieszającym gojenie.

Korzystając z precyzyjnych technologii i opracowanych przez nas unikalnych metod leczenia jesteśmy w stanie zagwarantować trwałe efekty przeprowadzanych zabiegów. Naszym Pacjentom udzielamy gwarancji na leczenie. 

 • dożywotnia gwarancja na leczenie endodontyczne,
 • dożywotnia, 10-letnia lub 5-letnia gwarancja na implanty,
 • 5 lat gwarancji na wypełnienia i uzupełnienia protetyczne (korony, mosty,
 • protezy),
 • 6 miesięcy – ozonowanie zębów stałych.

Warunkiem zachowania gwarancji jest przestrzeganie przez Pacjenta okresowych wizyt kontrolnych połączonych z higienizacją oraz badaniem poziomu wiatminy D.

Dla komfortu naszych Pacjentów

Concierge

W klinice zatrudnione są osoby dedykowane do Państwa obsługi. Do nich można się zwrócić z każdą sprawą czy pytaniem. Sympatyczna Concierge zaserwuje Państwu również pyszną kawę lub herbatę.

Parking

Przed kliniką znajduje się dogodny parking dla naszych Pacjentów.

Dental Cafe

Wg Państwa preferencji proponujemy świeżo mieloną kawę, szeroki wybór herbat, wodę mineralną, soki, zimne napoje… A dla dzieci pyszny napój czekoladowy!

Szczoteczki

Przed leczeniem Pacjenci mogą skorzystać z jednorazowych szczoteczek oraz pasty do zębów.

Znieczulenie komputerowe

Dla zapewnienia komfortu i bezbolesnego leczenia każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu podawanym za pomocą systemu komputerowego.

Konsylia lekarskie

Plan leczenia ustalany jest indywidualnie dla każdego Pacjenta, po konsylium lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii. Kompleksowe podejście zapewnia bezpieczeństwo oraz jak najlepsze efekty leczenia.

Prezenty dla dzieci

Po zabiegach wszyscy mali dzielni Pacjenci otrzymują prezenty i balony.

Pokój zabaw dla dzieci

Specjalnie dla najmłodszych Pacjentów w klinice znajduje się kolorowa sala zabaw oraz kącik telewizyjny, gdzie wyświetlamy ulubione bajki dzieci.