Aparat Invisalign

Technologia niewidocznych nakładek

W metodzie Invisalign prostowanie zębów odbywa się za pomocą zestawu indywidualnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek (alignerów), idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta.

Pacjent otrzymuje zestaw nakładek do domu i samodzielnie je wymienia co 2 tygodnie. Dzięki temu ilość wizyt kontrolnych w gabinecie jest zredukowana do minimum.

Nowoczesne podejście do leczenia ortodontycznego opiera się na wykorzystaniu indywidualnie dostosowanych, przezroczystych nakładek na zęby dla każdego pacjenta. Dzięki nim leczenie jest wyjątkowo komfortowe i skuteczne, często szybsze niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Możliwość łatwego zdejmowania i zakładania nakładek umożliwia pacjentom spożywanie ulubionych potraw bez żadnych ograniczeń, a dbanie o higienę jamy ustnej pozostaje takie samo jak u osób, które nie są poddane leczeniu ortodontycznemu. Warto jednak pamiętać, że jest to metoda przeznaczona dla osób dyscyplinowanych, ponieważ nakładki powinny być noszone na zębach przez minimum 22 godziny na dobę.

Nakładki ortodontyczne

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dlaczego warto skorzystać z leczenia Aparatem Invisalign

Komfort

Nakładki są indywidualnie dopasowane do zębów Pacjenta, są łatwe do zakładania i zdejmowania. Dzięki temu Pacjent może o nich zupełnie zapomnieć i robić to na co ma ochotę. 

Higiena

Leczenie nakładkami pozwala utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej – wystarczy zdjąć nakładki, umyć i nitkować zęby jak zwykle, i znów założyć nakładki. 

Bez diety

Dzięki możliwości zdejmowania nakładek Pacjent nie musi zmieniać swojej diety – może jeść, co tylko chce, nawet orzechy i krówki…

Dyskrecja

Nakładki są przezroczyste, przez co niemal niewidoczne. W dyskretny sposób prostują zęby Pacjenta, a nikt z otoczenia nie musi o tym wiedzieć. 

Szybki efekt

Leczenie metodą Invisalign jest szybkie, a ilość wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum. 

Przewidywalność

Leczenie planowane jest za pomocą programu komputerowego. Już na wstępnej konsultacji Pacjent może zobaczyć efekty planowanego leczenia.

Precyzja

Indywidualnie zaprojektowane nakładki precyzyjnie, milimetr po milimetrze przesuwają zęby Pacjenta w najbardziej efektywny sposób.

Jak przebiega leczenie?

Diagnostyka
Obejmuje wykonanie zdjęć RTG (tomografii komputerowej, zdjęcia panoramicznego i cefalometrycznego), zdjęć cyfrowych oraz wycisków do modeli diagnostycznych.

Planowanie
Lekarz wykonuje cyfrowy model uzębienia Pacjenta z wykorzystaniem skanera 3D i programu komputerowego ClinCheck. Pacjent ma możliwość obejrzenia symulacji prostowania jego zębów.

Leczenie
Pacjent otrzymuje spersonalizowane nakładki, które wymienia co 1-2 tygodnie, nosząc je przez 22 godziny na dobę z przerwami na jedzenie, mycie zębów.

Kontrole
Ilość wizyt kontrolnych jest zredukowana do minimum. Przeprowadzane są raz na 4-6 tygodni.

Retencja
Nowoczesne aparaty retencyjne zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się zębów po zakończonym leczeniu. Są równie wygodne, niewidoczne i skuteczne jak nakładki Invisalign.

Jakie wady zgryzu kwalifikują się do leczenia metodą Invisalign?

FOTO 68 Dla kogo

Ponad 95% Pacjentów ortodontycznych kwalifikuje się na leczenie metodą Invisalign. Leczenie jest skuteczne zarówno w delikatnych wadach zgryzu jak i w bardziej skomplikowanych przypadkach.

Leczenie obejmuje Pacjentów ze stłoczeniem zębów, przodozgryzem, szparami między zębami, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym. Każdorazowo decyzję o doborze najlepszego rozwiązania podejmuje Pacjent wraz z lekarzem ortodontą.

Invisalign polecany jest szczególnie osobom dorosłym, którym zależy na wygodzie i maksymalnej estetyce aparatu. Dostępna jest również wersja Invisalign na młodzieży.

FAQ

W przypadku aparatów Invisalign zalecane jest noszenie nakładek przez większość czasu, a nie tylko podczas snu. Zazwyczaj zaleca się noszenie ich przez co najmniej 22 godziny na dobę. Nakładki powinny być noszone przez większość dnia i nocy, jedynie powinny być zdejmowane podczas jedzenia, picia (oprócz wody) oraz mycia zębów. Stałe noszenie nakładek jest kluczowe dla skuteczności leczenia i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów ortodontycznych. Jeśli istnieje konieczność, ortodonta może dostosować plan leczenia, ale zazwyczaj zaleca się przestrzeganie zaleceń dotyczących noszenia nakładek.

Aparat Invisalign różni się od tradycyjnych aparatów ortodontycznych głównie pod względem estetyki i wygody noszenia. Invisalign składa się z przezroczystych nakładek, które są praktycznie niewidoczne, co sprawia, że są estetyczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, Invisalign nie zawiera metalowych elementów, eliminując potencjalne podrażnienia. Komfort noszenia nakładek jest zazwyczaj większy niż w przypadku tradycyjnych aparatów, ponieważ są gładkie i nie powodują otarć. 

Przed założeniem aparatu, kluczowa jest konsultacja z lekarzem dentystą/ ortodontą, który może ocenić indywidualne warunki zgryzu i doradzić odpowiednią metodę leczenia. Każdy przypadek jest unikalny, i tylko profesjonalna ocena pozwoli określić, czy Invisalign lub inny rodzaj aparatu jest najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta.

Z reguły leczenie Invisalign jest odpowiednie dla osób z delikatnymi wadami zgryzu jak i w bardziej skomplikowanych przypadkach. Metoda stosowana jest w przypadku przodozgryzu, stłoczenia zębów, szpar między zębami, zgryzu głębokiego, krzyżowego, otwartego.

Nakładki ortodontyczne dla sportowcówdowiedz się więcej

Aby umówić się na wizytę konsultacyjną z naszym specjalistą, należy skontaktować się z nami telefonicznie lub umówić się poprzez formularz online – KONTAKT

SPRAWDŹ NASZE CENY

APARAT INVISALIGN

 

Wizyta konsultacyjna (ustalenie planu leczenia)

od 199 zł 

Diagnostyka ClinCheck

od 900 zł

Leczenie przezroczystymi nakładkami Invisalign (do 20 kompletów alignerów)

od 11000 zł

Retencja SX

od 1499 zł