Kamera wewnątrzustna

Badanie kamerą wewnątrzustną

Kamera daje możliwość oceny stanu zębów i dziąseł pacjenta z o wiele większą precyzją niż przy wykorzystaniu standardowego lusterka stomatologicznego. Duże powiększenie sprawia, że dzięki kamerze lekarz jest w stanie diagnozować najmniejsze zmiany w obrębie zębów i dziąseł. Kamera znacznie ułatwia komunikację z Pacjentem. Na podstawie powiększonego obrazu uzębienia uzyskanego na monitorze komputera lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić Pacjentowi źródło problemu z uzębieniem i zaproponować odpowiednie leczenie.

Jak przebiega badanie?

Badanie kamerą polega na wprowadzeniu do jamy ustnej Pacjenta końcówki zakończonej małą kamerą. Obraz, pokazujący zęby i dziąsła w znacznym powiększeniu, od razu pojawia się na podłączonym do kamery monitorze.

Kiedy korzystamy z kamery?

Badanie z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej wykonywane jest podczas wizyt konsultacyjnych, związanych z diagnostyką i opracowaniem indywidualnego dla Pacjenta planu leczenia.

Dowiedz się więcej

FAQ

Kamera wewnątrzustna działa na zasadzie zaawansowanej technologii obrazowania. Przesyła obrazy jamy ustnej na ekran monitora, co umożliwia stomatologowi dokładną analizę stanu uzębienia i błon śluzowych.

Nie, korzystanie z kamery wewnątrzustnej jest bezbolesne, komfortowe dla Pacjenta i daje możliwość poszerzenia diagnostyki stomatologicznej uzyskiwanej poprzez tradycyjne metody diagnostyczne, takie jak wyciski czy rentgen.

Kamera wewnątrzustna jest polecana dla wszystkich Pacjentów, którzy oczekują kompleksowej, precyzyjnej diagnostyki i chcą doświadczyć komfortowych wizyt dentystycznych z wykorzystaniem nowych rozwiązań technologicznych. Kamera jest używana w diagnostyce i planowaniu leczenia stomatologicznego.

Kamera umożliwia dokładną ocenę stanu zębów i dziąseł pacjenta, znacznie przewyższając precyzję standardowego lusterka stomatologicznego.

Dzięki dużemu powiększeniu kamera umożliwia lekarzowi diagnozowanie najdrobniejszych zmian w obrębie zębów i dziąseł, co przyczynia się do jeszcze bardziej precyzyjnej oceny stanu zdrowia jamy ustnej. 

Należy umówić się na wizytę konsultacyjną do naszych specjalistów – TUTAJ

Podczas tej konsultacji, przeprowadzimy badanie przy użyciu kamery wewnątrzustnej.