Implanty zębowe

Czym są implanty zębowe?

Elementy zastępujące korzeń zęba

Implanty zębowe wszczepiane są w kość żuchwy lub szczęki, zabieg przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa. Po umieszczeniu implantów w kości wyrostka zębodołowego wykonywane jest na nich uzupełnienie protetyczne, które imituje naturalne zęby Pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań uzupełnieniem na implantach może być korona (mocowana za pomocą łącznika), most, lub pełna rekonstrukcja zgryzu (struktura). 

Implanty produkowane są z tytanu, który łączy w sobie dwie unikalne cechy, których nie odkryto do tej pory w żadnym innym pierwiastku. Po pierwsze, ludzki organizm doskonale toleruje materiały z niego wykonane, nie odrzucając ich jako „ciała obce”. Co więcej, jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni zębowych, które muszą znosić bardzo duże obciążenia. 

 

Małoinwazyjna metoda implantacji pozwala na powrót do aktywności zawodowej już następnego dnia po zabiegu.

Obejrzyj film o implantach

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Indywidualny dobór implantów do potrzeb Pacjenta

W zależności od indywidualnych potrzeb i struktury anatomicznej każdego Pacjenta stosowane są różne rodzaje implantów. Decydujące czynniki to kształt kości, jej ilość, odległość między zębami sąsiadującymi z luką po utraconym zębie, planowana odbudowa i czas trwania leczenia. Nasi lekarze uwzględniają także zamierzony efekt estetyczny. Dostępność różnych systemów implantologicznych pozwala na precyzyjne dopasowanie elementów, gwarantując bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Przed wszczepieniem, wykonuje się tomografię komputerową, co umożliwia dokładne określenie lokalizacji istotnych struktur anatomicznych, takich jak nerw zębodołowy czy dno zatoki szczękowej, oraz trafny wybór implantu.

Zobacz jak wyglądają implanty zębowe – tutaj

Trudniejsze warunki anatomiczne

Zanik kości

Nieuzupełnianie braków w uzębieniu może prowadzić do zaniku kości. Kilka lat temu warunki anatomiczne czy ubytki kości były głównym ograniczeniem dla wszczepienia implantów i wymagały poważnych zabiegów chirurgicznych. Obecnie Pacjenci z zanikiem kości mogą skorzystać z małoinwazyjnego zabiegu jej odbudowy. Dla Pacjentów z małą ilością kości dostępne są również krótkie implanty o rozbudowanej strukturze bocznej, zapewniające stabilizację wszczepu. W niektórych przypadkach zastosowanie krótkich implantów pozwala uniknąć odbudowy kości. W przypadku konieczności odbudowy, implanty integrują się z nowo tworzoną kością, a użycie syntetycznego materiału kościotwórczego przyspiesza gojenie tkanek, zapewniając lepszy efekt leczenia.

Wąskie przestrzenie

W przypadku długotrwałego nieuzupełniania miejsc po ubytkach, dochodzi do przechylania się sąsiednich zębów w kierunku pustego miejsca. Przestrzeń między zębami staje się zbyt ciasna na wprowadzenie tradycyjnych implantów. Rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych wąskich implantów o szerokości 3 mm. Pomimo swych niewielkich rozmiarów są wytrzymałe i zapewniają pełną stabilność.

Wady zgryzu

Niektórzy pacjenci, ze względu na zbyt duże przesunięcie zębów, muszą przed zabiegiem implantacji poddać się leczeniu ortodontycznym. Dzięki planowaniu komputerowemu jesteśmy w stanie wszczepiać implanty już w trakcie leczenia ortodontycznego. Pozwala to zaoszczędzić czas, a Pacjent może szybciej cieszyć się z efektów kompleksowego leczenia.

Trwałe i solidne uzupełnienie zębów

implanty zębowe
  • Wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby.
  • Stanowią mocowane na stałe uzupełnienie odtwarzające braki w uzębieniu.
  • Eliminują niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
  • Nie wymagają szlifowania zdrowych sąsiednich zębów, tak jak to jest w przypadku mostów protetycznych.
  • Zapewniają pełen komfort i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów.
  • Chronią przed zanikiem kości, który następuje po utracie zębów (ruchome protezy nasilają ten proces). Poprzez korzystne rozłożenie obciążeń stymulują tkankę kostną i dziąsła umożliwiając zachowanie naturalnych, młodzieńczych rysów twarzy.
  • Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co umożliwia spożywanie ulubionych pokarmów bez żadnych ograniczeń.

FAQ

Zabiegi implantologiczne są przeważnie wykonywane w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje dolegliwości bólowe. Po operacji może wystąpić niewielki dyskomfort, który jest zazwyczaj łatwy do kontrolowania lekami przeciwbólowymi.

Gojenie i osiadanie implantu mogą trwać kilka miesięcy. Proces ten może być jednak skrócony dzięki nowoczesnym technologiom i technikom chirurgicznym.

Pielęgnacja implantów nie różni się znacząco od pielęgnacji naturalnych zębów. Regularne szczotkowanie, nitkowanie, usuwanie kamienia i osadu oraz regularne wizyty kontrolne u dentysty są kluczowe dla utrzymania zdrowia implantów.

SPRAWDŹ NASZE CENY

IMPLANTY 

 

Implant zębowy

od 1 922 zł

Zabieg wszczepienia implantu

od 2 088 zł

Instalacja śruby zamykającej

od 562 zł

Laserowe odsłonięcie implantu + śruba gojąca (healing)

od 372 zł