Licówki

Licówki porcelanowe z 5-letnią gwarancją

Są to cienkie, porcelanowe nakładki, które mocowane są do przedniej, wargowej powierzchni przygotowanych zębów. Ten rodzaj uzupełnienia stosowany jest w odcinku przednim. Pozwala poprawić estetykę przednich zębów, zapewniając Pacjentowi piękny, „hollywoodzki uśmiech”.

Dzięki licówkom możliwe jest poprawienie kształtu, wielkości i koloru przednich zębów. To idealne rozwiązanie dla Pacjentów, którzy cieszą się zdrowymi zębami, ale z powodu ich kształtu lub przebarwień z nieśmiałością uśmiechają się szeroko. Warunkiem koniecznym do założenia licówek jest brak znaczących wypełnień w zębach.

Zastosowanie ich pozwala również skorygować niewielkie wady zgryzu, polegające na nieznacznym przemieszczeniu, wychyleniu lub rotacji zębów przednich. Dzięki temu można uniknąć konieczności przeprowadzenia leczenia ortodontycznego.

Zadbaj o swój piękny uśmiech

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Etapy procedury wykonania licówek

Konsultacja protetyczna
Diagnostyka RTG, wybór metody leczenia (ocena czy możliwe jest wykonanie licówek, czy konieczne są korony), zaplanowanie kolejnych wizyt.

Przygotowanie zęba oraz wycisk/skan
W zależności od kondycji dziąsła na tej wizycie lekarz wstępnie lub ostatecznie przygotowuje ząb pod uzupełnienie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Następnie pobierany jest wycisk lub skan (indywidualnie do wskazań medycznych i potrzeb Pacjenta), technik dobiera kolor uzupełnienia i wykonywana jest licówka tymczasowa (dowiedz się więcej o licówkach tymczasowych).

Przygotowanie uzupełnienia w laboratorium protetycznym
Wycisk lub skan przesyłane są do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywana jest praca ostateczna – licówka porcelanowa.

Osadzanie uzupełnienia
Po około 10 dniach otrzymujemy z laboratorium gotowe uzupełnienie. Po akceptacji koloru i kształtu przez Pacjenta – licówka mocowana jest na stałe na zębach.

Warunki gwarancji na uzupełnienia protetyczne

Licówki wykonane w naszej Klinice objęte są 5-letnią gwarancją. Warunkiem utrzymania gwarancji jest zgłaszanie się co pół roku na wizyty kontrolne połączone z zabiegiem usuwania kamienia i osadu u higienistki oraz badaniem poziomu witaminy D w organizmie. Jest to konieczne dla zdrowia zębów i dziąseł oraz dla utrzymania uzupełnień protetycznych w dobrym stanie przez długi czas. Raz w roku (wg zaleceń lekarza) wykonywane jest zdjęcie RTG obrazujące stan tkanek.

Czym się różnią?

Licówki porcelanowe wykonane są, jak sama nazwa wskazuje, z porcelany, natomiast kompozytowe – z materiału kompozytowego (podobnego do tego, jakim wypełnia się ubytki w zębach). Materiał ceramiczny (porcelana) jest wytrzymały i trwały, a także pozwala uzyskać lepszy efekt estetyczny dzięki możliwości nałożenia materiału w taki sposób, by imitował naturalną przezierność zębów.

Licówki kompozytowe nie dają takich możliwości, co więcej są podatne na przebarwienia i nie są tak trwałe. Licówki kompozytowe są tańszą alternatywą dla porcelanowych, jednak przez ich mniejszą wytrzymałość muszą być częściej wymieniane.

FAQ

Przed nałożeniem licówek konieczne jest kompleksowe wyleczenie wszystkich zębów oraz usunięcie osadów i kamienia z ich powierzchni (higienizacja).

Dodatkowo zaleca się przeprowadzenie zabiegu wybielania zębów, aby dopasować licówki do jak najjaśniejszego koloru.

Tak, wymagają one pewnej specjalnej pielęgnacji, aby zachować ich trwałość i estetykę.

Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji:

  • Regularna higiena jamy ustnej
  • Unikanie twardych przedmiotów
  • Regularne wizyty kontrolne u dentysty
  • Unikanie potencjalnie barwnych substancji
  • Unikanie palenia

Są one trwałym rozwiązaniem, jednak ich trwałość może różnić się w zależności od kilku czynników. Przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnych wizytach kontrolnych u dentysty, mogą utrzymać swoją estetykę i funkcjonalność przez wiele lat. Warto jednak pamiętać, że wykonywane przez nas licówki porcelanowe są zazwyczaj bardziej trwałe i odporne na przebarwienia w porównaniu do kompozytowych.

SPRAWDŹ NASZE CENY

LICÓWKI 

 

Licówka

od 2850 zł