Odbudowa kości

Poznaj przyczyny zaniku kości

Zanik kości następuje z czasem, po usunięciu lub utracie zębów. Brak działania siły mechanicznej pod postacią nacisku, jaki w normalnych warunkach ząb wywiera na kość, skutkuje stopniowym zanikiem kości. Utrata kości może też być efektem urazu, wzrostu torbieli lub rozwoju stanu zapalnego tkanki przyzębia. W takiej sytuacji często konieczny jest zabieg odbudowy kości.

Wykorzystanie tomografii komputerowej oraz mikroskopu neurochirurgicznego pozwala wykonać zabieg odbudowy kości w delikatny sposób. Pozabiegowa magnetoterapia oraz naświetlanie laserem biostymulującym przyspiesza gojenie tkanek. Dzięki temu zapewniamy Pacjentom maksymalny komfort leczenia. 

Odbudowa kości zęba

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Dlaczego warto odbudować kość?

Zabieg pozwala uzyskać prawidłowe warunki kostne, a co się z tym wiąże lepszy efekt estetyczny zakładanych uzupełnień protetycznych. Zabieg odbudowy kości daje możliwość uzupełnienia brakujących zębów za pomocą implantów u Pacjentów, u których występuje rozległy zanik kości w szczęce lub żuchwie. W szczęce górnej odbudowa kości z przeznaczeniem pod implanty nazywana jest podniesieniem dna zatoki szczękowej.

Planowanie zabiegu odbywa się na podstawie tomografii komputerowej 3D, która pokazuje aktualny stan kości Pacjenta i pozwala określić zakres jej odbudowy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym podawanym systemem komputerowym. Lekarz pod mikroskopem wykonuje niewielkie nacięcie śluzówki, następnie oczyszcza powierzchnię kości, nakłada materiał kościozastępczy, w razie potrzeby zabezpiecza go specjalną błoną kolagenową i na koniec zakłada szwy. Zabieg może być także wykonany jednocześnie z zabiegiem usunięcia zębów – jeśli indywidualny plan leczenia Pacjenta przewiduje założenie implantów w miejscu usuwanych zębów, a ilość kości jest niewystarczająca.

Informacje dla Pacjenta

  • Po zabiegu standardowo Pacjent otrzymuje okłady lodowe oraz leki przeciwbólowe. Korzysta także z naświetlania laserem biostymulacyjnym oraz z pola magnetycznego. Dzięki temu przyspieszone jest gojenie tkanek.
  • Około 10 dni po zabiegu usuwane są szwy.
  • Tworzenie nowej kości trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od indywidualnych uwarunkowań Pacjenta i zakresu odbudowy. Dopiero po tym czasie przeprowadzana jest implantacja.

Stymulacja regeneracji kości własnej Pacjenta

W naszej klinice wykorzystujemy sprawdzony, dostępny na rynku od ponad 30 lat materiał do odbudowy tkanki kostnej. Powstaje on dzięki odpowiedniemu oczyszczeniu i przetworzeniu wołowych kości. Po modyfikacji w laboratorium powstaje biomateriał pozbawiony białka, składający się ze związków wapnia oraz składników odpowiadających tym, które występują w naturalnej, twardej kości. Dzięki temu jego zastosowanie jest bezpieczne dla Pacjenta. Zastosowanie materiału ma na celu pobudzenie składowych układu kostnego do regeneracji. Dzięki jego porowatej strukturze, przypominającej naturalną kość, procesy naprawcze zachodzą szybciej. Materiał stopniowo się wchłania, a na jego miejscu pozostają nowe, odtworzone w miejscu ubytku elementy strukturalne naturalnej tkanki kostnej. 

FAQ

Aby zarezerwować wizytę, prosimy o skontaktowanie się z nami – KONTAKT

SPRAWDŹ NASZE CENY

ODBUDOWA KOŚCI ZĘBA

 

Odbudowa kości materiałem kościotwórzym

od 2777 zł