Ozonoterapia

Czym jest ozonowanie zębów?

Eliminacja patogenów często decyduje o sukcesie przeprowadzonego leczenia stomatologicznego. Ozon wykazuje niezwykle silne właściwości dezynfekujące. Poza działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybicznym i przeciwwirusowym, ozon zwiększa stopień natlenienia tkanek, dzięki czemu przyspiesza ich regenerację.

Ozonoterapia w zębach stałych, której celem jest zahamowanie rozwoju próchnicy, objęta jest 6-miesięczną gwarancją – jeśli próchnica w zębach ozonowanych będzie postępowała, mogą Państwo liczyć na bezpłatne leczenie metodą tradycyjną.

Ozonowanie zębów

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjentów. Specjalne urządzenie – ozonator – pobiera tlen z powietrza i zamienia go w ozon, który aplikowany jest w miejscu zabiegu specjalnym rękawem. Aplikacja ozonu trwa jedynie kilkanaście sekund, a rezultaty są imponujące – ozonowanie pozwala usunąć aż 99,9% bakterii wywołujących próchnicę, zakażenia w endodoncji, chirurgii, periodontologii.

Stomatologia zachowawcza
Diagnostyka próchnicy opiera się na wykorzystaniu lasera diagnostycznego, który pozwala obiektywnie zidentyfikować zmienione przez próchnicę tkanki jeszcze przed pojawieniem się widocznego ubytku, który wymagałby tradycyjnego leczenia. Dzięki wczesnej diagnozie zmiany mogą być leczone w nieinwazyjny sposób, za pomocą gazowego ozonu o silnych właściwościach utleniających.

Endodoncja
Ozonowanie stosowane jest w endodoncji w celu eliminacji drobnoustrojów z zakażonych kanałów korzeniowych. Ozon dzięki swej postaci gazowej jest w stanie dotrzeć do najmniejszych szczelin skomplikowanego systemu kanałów korzeniowych i skutecznie je zdezynfekować.

Chirurgia i periodontologia
Ozon stosowany jest w chirurgii stomatologicznej m.in. do dezynfekcji zębodołu po usunięciu zęba lub w celu leczenia trudno gojących się ran. Ozonoterapia zmniejsza ból po zabiegach, przyspiesza gojenie i zmniejsza ryzyko powikłań.

W periodontologii, dziedzinie stomatologii zajmującej się leczeniem chorób dziąseł, ozon umożliwia dokładną dezynfekcję kieszonek dziąsłowych i śluzówki oraz leczenie zmian zapalnych.

Korzyści z zastosowania ozonoterapii

  • zahamowanie rozwoju próchnicy u dzieci i dorosłych
  • szybkie gojenie tkanek po zabiegach chirurgicznych
  • eliminacja ryzyka bólu po usunięciu zęba
  • zapobieganie powtórnym zakażeniom po leczeniu przewodowym
  • szybkie i skuteczne leczenie opryszczki
  • skuteczne leczenie stanów zapalnych śluzówki i chorób przyzębia

FAQ

Ozonowanie zębów to procedura, w której ozon jest używany do leczenia lub wspomagania leczenia różnych problemów stomatologicznych, takich jak próchnica, choroby dziąseł czy infekcje.

Ozonowanie zębów to wszechstronny zabieg, który może być zastosowany w różnych przypadkach. Może być stosowany nie tylko w leczeniu próchnicy, zapalenia dziąseł i aft, ale także jako metoda wspomagająca w leczeniu kanałowym zębów.

Ozonowanie zębów to skuteczna metoda leczenia stosowana u większości Pacjentów, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Przed zastosowaniem tej metody leczenia stomatologicznego, lekarz stomatolog dokładnie ocenia stan zdrowia Pacjenta.

Aby umówić się na wizytę, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 32 203 74 25 lub skorzystanie z formularza online dostępnego na stronie głównej.