Lek. med. chir. stom. 

Roman Borczyk

właściciel kliniki Borczyk

Założyciel i właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borczyk.
Od ponad 25 lat lat rozwija klinikę w kierunku interdyscyplinarnym, zatrudniając zespół lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii i wyposażając klinikę w sprzęt umożliwiający kompleksową diagnostykę i leczenie.
Studia medyczne w Katowicach, ukończone w 1988 roku. Specjalizacja z zakresu chirurgii stomatologicznej w 1992 roku. Już 17 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń implantologicznych, chirurgicznych, endodontycznych które odbywają się na całym świecie: w Hadze, Bostonie, Goeteborgu, Londynie, Los Angeles, Las Vegas, Tuluzie.

W 1992 roku wraz z zespołem lekarzy kliniki wdrożył standardowe procedury leczenia implantologicznego, a w 1994 roku, odbywszy kompleksowe szkolenie w Bostonie, wprowadził w klinice zabiegi podniesienia zatoki szczękowej.

W 1996 roku, jako pierwszy w Polsce wyposażył swoją klinikę w mikroskop, stosowany od tego czasu przez lekarzy jako standard podczas leczenia endodontycznego i implantologicznego.

Założona przez Romana Borczyka klinika jest jedną z pierwszych, w której zastosowano laseroterapię i komputerowe znieczulenie.

Roman Borczyk zredagował pierwsze polskie wydanie książki „Endodoncja” Mahmouda Torabinejada i Richarda E. Waltona.

Przeprowadził wykłady i kursy praktyczne z zakresu implantologii i endodoncji w Las Vegas(USA), Ispringen (Niemcy),Damaszek (Syria), Hama(Syria), Lyon(Francja),Druskienniki(Litwa) oraz w Polsce. Był członkiem Amerykańskiej Komisji d/s Endodoncji przy instytucji Channel 3. Pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma ROOTS i współredagował Endo Tribune. Jest twórcą i właścicielem patentów z zakresu nanotechnologii. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Dental Nanotechnology S.A. Roman Borczyk jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Mottem swej pracy zawodowej uczynił stwierdzenie:
„Zdrowe zęby są nieodłącznym elementem całego organizmu i mają istotny wpływ na jego funkcjonowanie. Współczesna, zaawansowana technika daje coraz większe możliwości lepszego leczenia dając szczęśliwsze życie”.
Roman Borczyk preferuje aktywne formy wypoczynku. Bierze udział w zawodach triathlonowych Ironman, uczestniczy w wyprawach w Himalaje (Annapurna, Mount Everest) Na co dzień porusza się na rowerze (również zimą), propagując zdrowy tryb życia.

Nagrody i wyróżenienia