Operacja zatok szczękowych

Leczenie ambulatoryjne

Zabiegi w obrębie zatok szczękowych

Zgłaszający się do nas Pacjenci często nie mają świadomości, że choroby zatok szczękowych mają związek ze stanem ich zębów. W naszej Klinice od wielu lat przeprowadzamy małoinwazyjne operacyjne leczenie zatok szczękowych. Dzięki zastosowaniu tomografii komputerowej 3D oraz mikroskopu do neurochirurgii, leczenie odbywa się ambulatoryjnie i na jednej wizycie, bez konieczności hospitalizacji Pacjenta.

Badanie zmienionej tkanki dla bezpieczeństwa…

Pobrana podczas zabiegu zmieniona chorobowo tkanka standardowo wysyłana jest do laboratorium, gdzie poddawana jest badaniu histopatologicznemu. Badanie to trwa ok. 2 tygodni i pozwala określić rodzaj zmiany i wykluczyć obecność nowotworów.

Zatoki szczękowe

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Operacja zatok szczękowych

Diagnostyka zmian w zatokach szczękowych oraz planowanie leczenia odbywa się na podstawie badania tomografii komputerowej 3D. Obraz trójwymiarowy pozwala określić zakres zmiany oraz jej lokalizację. Dzięki temu lekarz jest w stanie usunąć zmianę wykonując minimalne nacięcia tkanek.

Zabieg przeprowadzany jest w komputerowym znieczuleniu miejscowym, na życzenie naszych Pacjentów może być także zrealizowany w znieczuleniu ogólnym. Zabieg przeprowadzamy przez niewielki otwór wykonany od strony wyrostka zębodołowego. Jest to możliwe dzięki użyciu mikroskopu neurochirurgicznego, który dzięki szerokiemu zakresowi głębi obrazu pozwala lekarzowi na niespotykaną do tej pory precyzję zabiegu. Po wykonaniu otworu lekarz dokładnie oczyszcza zatokę ze zmian zapalnych. Podczas zabiegu odwirowujemy z osocza krwi komórki macierzyste, które następnie aplikujemy w operowane miejsce. Przyśpiesza to gojenie, a w połączeniu z laserem biostymulacyjnym i polem magnetycznym niskiej częstotliwości zastosowanym po zabiegu znacznie przyśpiesza powrót Pacjenta do codziennej aktywności.

Informacje dla Pacjenta

  • Po zabiegu Pacjent otrzymuje leki przeciwbólowe i może spokojnie wrócić do swoich codziennych obowiązków.
  • Pacjent zaopatrzony zostaje w okłady lodowe na wypadek wystąpienia obrzęku lub opuchlizny.
  • Zachęcamy Pacjentów do korzystania z bezpłatnej laseroterapii i magnetoterapii, która przyspiesza gojenie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

FAQ

Operację zatok szczękowych wykonuje się m.in. w przypadku:

  • Przewlekłego zapalenia zatok szczękowych
  • Nawracających infekcji zatok
  • Polipów zatok
  • Nowotworów zatok
  • Urazów twarzy

Poznaj ciekawy przypadek naszego pacjenta – TUTAJ

Okres rekonwalescencji po operacji zatok szczękowych trwa zazwyczaj około 7-10 dni. W tym czasie pacjent może odczuwać ból, obrzęk i zatkanie nosa. Należy stosować się do zaleceń lekarskich dotyczących higieny nosa i przyjmowania leków.

Powikłania po operacji zatok szczękowych zdarzają się rzadko. Jednak mogą to być m.in.: 

  • Krwawienie z nosa,
  • Zakażenie,
  • Ból,
  • Obrzęk,
  • Zatkanie nosa,
  • Zaburzenia czucia w okolicy twarzy.

Diagnoza zmian w zatokach szczękowych i planowanie leczenia opierają się na analizie trójwymiarowej tomografii komputerowej 3D. Dzięki precyzyjnemu obrazowi możliwe jest dokładne określenie zakresu i lokalizacji zmiany, co umożliwia lekarzowi wykonanie minimalnych nacięć tkanek przy usuwaniu problematycznej zmiany.

SPRAWDŹ NASZE CENY

 KONSULTACJE I DIAGNOSTYKA

 

Wizyta konsultacyjna (ustalenie planu leczenia)

od 220 zł 

RTG panoramiczne 

175 zł

RTG przylegające 

99 zł

Tomografia szczęki i żuchwy 

865 zł