Blog

ZGŁOŚ PRZEDSZKOLE SWOJEGO DZIECKA DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

27 lutego 2015

Droga Mamo! Drogi Tato! Jeśli czytacie ten wpis i wiecie, że w przedszkolu Waszego Dziecka nie są przeprowadzane warsztaty Akademii Zdrowego Uśmiechu to koniecznie się z nami skontaktujcie. Zamierzamy nowy semestr szkolny poświecić na wizyty w przedszkolach, w których nas jeszcze nie było.
Co daje nasza akcja? Główny cel warsztatów to wprowadzenie dzieci w bardzo istotny element zdrowia jakim jest higieny jamy ustnej. Przedszkolaki na samym początku dowiadują się jak ważne jest dbanie o ząbki, co należy jeść aby być zdrowym i jak prawidłowo szczotkować zęby. To tylko niektóre zagadnienia. Każdy najmłodszy uczestnik może zobaczyć na naszej maskotce Dinusiu jak powinno się szczotkować zęby i jak jest zakładana plomba. Na koniec każde dziecko, które wyrazi chęć współpracy ma zrobionyprzegląd zębów. Informacja o stanie zębów jest przekazywana w formie papierowej rodzicom.
Co wywnioskowaliśmy z ostatniego półrocza?
Odwiedziliśmy ponad 64 przedszkoli, gdzie przebadaliśmy łącznie 4 207 dzieci, co ważne ponad połowa miała próchnicę w zębach. Czyli co drugie dziecko ma chore zęby, które wymagają wizyty u stomatologa! Niecałe 100 dzieci ma już próchnicę w zębach stałych czyli co 40 dziecko jest narażone na to, że próchnica przeniesie się na pozostałe zęby stałe. Dlatego tak istotne jest by leczyć zęby mleczne, które zarażają pozostałe zęby.
Na 2 203 dzieci z próchnicą, chorych zębów jest 10 331! Wynika z tego, że wśród dzieci, które posiadają próchnicę każde z nich ma ponad 5 zębów chorych. Jest to wyraźny sygnał, że trzeba badać zęby dzieciom! Dzięki temu, że zadbamy teraz o zęby mleczne, zęby stałe będą mocniejsze, zdrowsze a zgryz dziecka będzie prawidłowy.
Zachęcamy wszystkich rodziców aby zgłaszali przedszkola swoich dzieci. Dzięki takim akcjom dzieci chętniej odwiedzają stomatologa, wiedzą co je czeka i nie boją się współpracować. Nasze warsztaty mają na celu poprzez zabawę uświadomić dzieciom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.
Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (32 203 74 25) lub mailowo biuro@borczyk.pl

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz