Blog

ZACHOWAJ MŁODOŚĆ NA DŁUŻEJ

2013-07-02

Czy implanty mogą odmłodzić Twoją twarz?
Utrata zębów to nie tylko problem kosmetyczny. Z czasem po utracie zęba sąsiednie zęby zaczynają się przesuwać i przechylać w miejsce luki, a zęby przeciwstawne nie mając podparcia w zgryzie zaczynają się wysuwać. Pozostałe zdrowe zęby muszą przejąć funkcje tych utraconych przez co muszą radzić sobie z większymi obciążeniami. W efekcie dochodzi do ich przedwczesnego ścierania. Powstają też liczne mikropęknięcia. Często w zębach sąsiadujących z luką po straconym zębie dochodzi do rozwoju próchnicy.
Poważnym problemem jest utrata kości w miejscu brakującego zęba. Dzieje się tak dlatego, że kość przestaje pełnić funkcję przeznaczoną jej przez naturę. Brak obciążenia kości przyczynia się do jej zaniku. Długotrwały proces utraty kości przyczynia się do rozchwiania i utraty zdrowych zębów oraz do zmiany rysów twarzy. Szczęka i żuchwa zapadają się, usta stają się cieńsze, a nos ulega nienaturalnemu wydłużeniu i zbliża się do brody. Powstają zmarszczki w okolicy szyi i ust. W efekcie twarz uzyskuje charakterystyczny starczy wygląd.
Noszone przez pacjentów ruchome protezy nasilają proces zaniku kości. Aby uchronić twarz przed przedwczesnym starzeniem warto zastosować implanty zębowe. Implanty wszczepione w tkankę kostną przenoszą siły żucia bezpośrednio na nią, co imituje funkcje naturalnych zębów. Dzięki temu implanty chronią kość przed zanikiem. Tym samym implanty na dłużej zachowują młody wygląd twarzy, zapobiegają zapadaniu się tkanek i pojawianiu nienaturalnych zmarszczek.

Beautiful woman teeth eating red pepper

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz