Blog

WEEKEND NA MOTORACH

2014-07-07

Jak co roku wybraliśmy się w gronie lekarzy na wyprawę motocyklową.

W tym roku wybór padł na Kotlinę Kłodzką.

Założeniem był nocleg pod namiotami i zwiedzenie tajemniczych podziemi w Górach Sowich. Drogę z Katowic wybraliśmy przez Czechy- ze względu na mniejszy ruch. I to był strzał w dziesiątkę. Miejscem docelowym była restauracja dla motocyklistów Bikers Choice w Kletnie.

Stamtąd zwiedziliśmy kopalnię uranu. Największe wrażenie wywierały opowieści starszego miejscowego mieszkańca o okrucieństwach w zmilitaryzowanej kopalni. Zwiedzenie tajemniczych podziemnych, ogromnych hal w Rzeczce , stanowiącej fragment projektu Olbrzym, tez zrobiło wrażenie swoim rozmachem. Ale  jeszcze większe wrażenie zrobiła wizualizacja katorżniczej pracy więźniów, umierających średnio po 2 miesiącach pracy.

Te obserwacje pozwoliły poczuć wdzięczność, że nawet najtrudniejsze nasze chwile w życiu nie są ułamkiem  cierpień będących udziałem ludzi, którzy ginęli przy drążeniu nigdy nie wykorzystanych podziemnych tuneli.

Obozowisko nad rzeką ,namioty, ognisko, pstrąg z ogniska (czasem z ziemi:) ). Taki atawistyczny powrót do natury sprawił, że wszyscy żałowaliśmy zakończenia imprezy.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz