Blog

WAKACYJNE "PRZYGODY" MOICH PACJENTÓW

2013-07-23

Jeden z moich pacjentów wybrał się na trekking w Himalaje. Niespodziewany ból zęba uniemożliwił mu odbycie wyprawy. Ból był tak silny, że musiał on skorzystać z pomocy miejscowego dentysty. Sprzęt, jakim dysponował ów dentysta bardziej przypominał narzędzia kowala czy ślusarza. Niestety w takich warunkach ząb został usunięty. Można było uniknąć takiej sytuacji, jeśli pacjent zgłosiłby się do dentysty przed wyjazdem. Obecnie pacjent ma wstawiony implant. Inny pacjent wybrał się na narty na lodowiec do Austrii. Tam doświadczył silnego bólu zęba. Udzielałem mu porad przez telefon i skontaktowałem go z lokalnym stomatologiem w wiosce austriackiej. Nie była to pomoc, jaką mógłby uzyskać, gdyby zgłosił się na kontrolę przed swoim wyjazdem.
W czasie nurkowania mogą dać o sobie znać nieszczelne wypełnienia, które na codzień nie dają dolegliwości. Nie każdy z nas planuje ekstremalne wakacje. Wielu skorzysta z podróży lotniczych. Zmiany ciśnień jakie zachodzą na pokładzie samolotu są analogiczne jak przy nurkowaniu czy wyprawach wysokogórskich.
Zbliża się lato i wakacyjne urlopy. Przed podróżą warto pomyśleć o kontroli u stomatologa, gdyż niespodziewany ból może zepsuć nawet najbardziej ekscytujący wyjazd. Tym bardziej, że podczas podróży często nie mamy dostępu do profesjonalnych usług stomatologicznych.

foto zimbabwe rgb

W Zimbabwe pomimo braku opieki stomatologicznej stan zębów jest zadziwiająco dobry. „Cywilizowane” jedzenie jeszcze nie dotarło:)

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz