Skaner 3D

Komputerowe planowanie i symulacja efektów leczenia!

Zastosowanie skanera 3D

Korzyści dla Pacjenta

Cyfrowy skaner 3D umożliwia pobranie w ciągu kilku minut wirtualnego wycisku bez użycia masy wyciskowej. Dzięki temu już na wstępnej konsultacji, przed rozpoczęciem leczenia, otrzymujemy model 3D uzębienia Pacjenta na ekranie komputera. Na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego lekarz jest w stanie szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia Pacjenta i wykrywać nieprawidłowości wymagające leczenia.  Komputer dokładnie odczytuje warunki w jamie ustnej i podpowiada lekarzowi, w jakich miejscach należy wprowadzić korekty, by uzyskać najlepsze efekty leczenia. Dzięki temu lekarz uniezależnia się od błędu wpisanego w ludzką naturę. Symulacja 3D wykonywana przez skaner umożliwia zobrazowanie efektów leczenia już na wstępnej wizycie, co znacznie ułatwia komunikację z Pacjentem. Komputerowy model zębów może zostać szybko wysłany do laboratorium w celu wykonania prac protetycznych.

Skaner wewnątrzustny 3D - obejrzyj film

Badanie zębów skanerem 3D

Komputerowe planowanie leczenia

Skan zamiast wycisków

Wykorzystanie skanera 3D w stomatologii

01

Implantologia

Skaner wewnątrzustny nowej generacji może być połączony z trójwymiarowym obrazem kości uzyskanym z tomografii komputerowej. W ten sposób lekarz uzyskuje pełen obraz warunków anatomicznych pacjenta, co zwiększa precyzję planowania leczenia implantologicznego.

02

Ortodoncja

W ortodoncji na podstawie wirtualnego modelu diagnostycznego lekarz jest w stanie szybciej i z dużo większą precyzją analizować stan uzębienia Pacjenta oraz z najwyższą dokładnością zaplanować procedury prostowania zębów. Cyfrowy wycisk jest podstawą wykonania indywidualnych nakładek ortodontycznych Invisalign.

03

Protetyka

W protetyce skaner 3D pozwala w wielu wypadkach zastąpić tradycyjne wyciski, pobierane w celu wykonania uzupełnień protetycznych (koron, licówek). Wirtualny wycisk odznacza się dużo większą precyzją niż tradycyjny model uzębienia. Dzięki temu leczenie przeprowadzane jest w małoinwazyjny sposób i daje trwałe efekty.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz