O pracowni RTG

Dowiedz się jakie zdjęcia RTG wykonujemy i do czego są potrzebne!

Cyfrowe zdjęcia RTG

Kiedy są potrzebne i jakie korzyści dają Pacjentowi?

Zdjęcie RTG potrzebne jest zarówno podczas planowania procedur stomatologicznych jak i do kontrolowania postępu leczenia. Korzystanie z kilku zaawansowanych technologicznie metod diagnostycznych, w tym z cyfrowych aparatów RTG, pozwala na postawienie jednoznacznej diagnozy. Obraz rentgenowski pozwala lekarzowi zobaczyć stan zębów i kości Pacjenta a także uwarunkowań anatomicznych kluczowych dla bezpiecznego przeprowadzenia zabiegów. Aparaty cyfrowe umożliwiają natychmiastowe uzyskanie wysokiej jakości zdjęć rentgenowskich na ekranach komputerów w każdym gabinecie naszej kliniki.

Czy RTG jest bezpieczne?

Promieniowanie aparatów cyfrowych

Nowoczesne aparaty rentgenowskie wysyłają znacznie mniejszą dawkę promieniowania jonizującego niż stosowane dawniej aparaty medyczne.

36 zdjęć wewnątrzustnych odpowiada ilości promieniowania otrzymywanej przez każdego z nas codziennie z kosmosu. Jeden lot z Brukseli do Aten to dawka około 20 razy większa niż wykonanie zębowego zdjęcia RTG. Dlatego możemy zapewnić naszych Pacjentów, że wykonanie zdjęć RTG zleconych przez naszych lekarzy, czy to tomografii komputerowej czy punktowych zdjęć kontrolnych podczas zabiegu, jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Stworzona przez nas pracownia RTG spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa wyznaczone przez Unię Europejską.

Prawo atomowe

Szczegółowe informacje o wpływie promieniowania emitowanego przez aparaty RTG wykorzystywane w Klinice BORCZYK
na zdrowie Pacjentów, pracowników i środowisko znajdziesz TUTAJ

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz