Blog

SZANSE SKUTECZNEGO LECZENIA

2015-01-23

Miałem okazję i zaszczyt w latach 2006-2008 pracować w jako doradca w radzie naukowej firmy w USA. Celem było wprowadzenie nowych technologii na rynek stomatologiczny. Amerykanie planowali ekspansję na rynek Europy środkowo-wschodniej z wykorzystaniem starszych technologii chcąc je zastąpić nowymi na swoim rynku. Kryzys 2008 roku zmodyfikował te pomysły.
Nowe technologie, chociaż sprawdzone i zarejestrowane, zostały odłożone na półkę do lepszych czasów. Bezpośredni kontakt ze najnowszymi wynalazkami w czasie nawiązania współpracy z Las Vegas Institute pozwolił mi na wprowadzenie do naszego zespołu lekarzy nowych metod postępowania z zastosowaniem mikroskopu do neurochirurgii w wykonywaniu małoinwazyjnych zabiegów.
Wprowadziliśmy nowe zastosowanie ozonu do przyspieszenia gojenia i 3 krotne zwiększenie skuteczności leczenia endodontycznego dzięki wykorzystaniu złota i srebra. Wprowadzenie specjalnego urządzenia endodontycznego Nanotec Endo produkowanego we współpracy ze szwajcarska firmą Nouvag zwiększyło stopień oczyszczenia kanałów korzeniowych o 30% i pozwoliło na udzielenie dożywotniej gwarancji na leczenie kanałowe.
Cieszę się, że chociaż metody te nie są powszechnie znane, bo w USA zadecydowaniu o ich nierozpowszechnianiu ze względu na konkurencyjność względem dotychczasowych, starych metod. W związku z tym mogą być stosowane z korzyścią dla Naszych Pacjentów.
Link poniżej zawiera film, który przedstawia mozliwości mikroskopu do neurochirurgii.
http://youtu.be/3wUsSQE1fCk

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz