Blog

Aparat samoligaturujący kontra Invisalign. Dlaczego niewidoczne nakładki deklasują każdego rywala?

2017-10-22
Leczenie ortodontyczne w Katowicach

Często pytacie nas, dlaczego aparat Invisalign ma tak wielką przewagę nad pozostałymi. Dlaczego tak często go polecamy? I wreszcie: dlaczego to rozwiązanie jest lepsze nawet od bardzo popularnego aparatu samoligaturującego? Odpowiadamy.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów i pragnąc zapewnić im wymarzony, zdrowy i piękny uśmiech, na bieżąco uzupełniamy naszą ofertę usług ortodontycznych o najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania. Choć leczenie ortodontyczne kojarzone bywa z koniecznością zastosowania wielu wyrzeczeń, obecnie jednak istnieją metody, które czynią je dużo bardziej komfortowym. Przed rozpoczęciem leczenia warto zatem zwrócić uwagę na różne rodzaje aparatów i wspólnie z lekarzem wybrać ten, który będzie najbardziej skuteczny w leczeniu danego rodzaju wady zgryzu, ale także najbardziej wygodny.
Dlaczego tradycyjne aparaty odchodzą do lamusa?
Tradycyjne aparaty ortodontyczne działają w oparciu o ligaturę. Łuk ortodontyczny trzymany jest w zamku przez gumową opaskę, dzięki czemu zachodzi proces przemieszczania się zębów. Niestety, aparaty oparte o tę technologię utrudniają utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej, podrażniają język i dziąsła, a mocny nacisk na zęby powoduje często u Pacjentów ból. Estetyka takich aparatów pozostawia wiele do życzenia, dlatego częściej wybieranymi rozwiązaniami są aparaty samoligaturujące oraz nakładki Invisalign.
Aparat samoligaturujący vs. Invisalign – jak to działa?
W przeciwieństwie do aparatu tradycyjnego, aparat samoligaturujący, zamiast ligatury posiada specjalne klapki aktywne, które trzymają łuk ortodontyczny w zamkach. Co to oznacza? Nacisk jest znacznie mniejszy, a zęby przemieszczają się dużo bardziej płynnie niż przypadku aparatów tradycyjnych, a tarcie jest maksymalnie zredukowane. Leczenie przynosi zadowalające efekty w krótszym czasie. Łagodność ślizgu pozwala ponadto na rzadsze kontrole u specjalisty.
Przewagą aparatu Invisalign zdecydowanie jest aspekt estetyczny. Przezroczyste nakładki nie posiadają ani ligatur, ani łuków. Projektowane są cyfrowo dla każdego Pacjenta. Dzięki specjalnemu systemowi, już podczas wizyty konsultacyjnej dowiesz się, jakie zmiany zajdą w Twoim uśmiechu. Wszystko dzięki skanerowi 3D i oprogramowaniu ClinCheck. Nakładki są nie tylko dyskretne, ale też wygodne – uczucie nacisku na zęby jest dużo mniejsze niż przy tradycyjnym aparacie. Nakładki (aligner) wymieniane są co dwa tygodnie. Są zaprojektowane tak, by przesuwać zęby milimetr po milimetrze, co zapewnia maksymalną precyzję leczenia ortodontycznego.
Aparat samoligaturujący vs. Invisalign – dla kogo?
Pytacie nas, dla kogo w takim razie przeznaczony jest aparat bez ligatur lub w formie przezroczystych nakładek. Wszystko zależy od rodzaju wady zgryzu. Na wizycie konsultacyjnej, po wykonaniu odpowiednich badań, wspólnie z lekarzem ustalicie, jaki rodzaj aparatu będzie najskuteczniejszy i najbardziej komfortowy. Na oba rozwiązania może zdecydować się Pacjent niemal w każdym wieku. Aparat samoligaturujący dobrze sprawdzi się w leczeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Przezroczyste nakładki zadowolą każdego, komu zależy na estetycznym wyglądzie oraz jak najmniejszej widoczności aparatu. Ponadto, istnieje także linia Invisalign Teen stworzona specjalnie na potrzeby młodszych użytkowników. Ten rodzaj nakładek posiada kolorowe wskaźniki zużycia, co znacznie zwiększa kontrolę. Specjalna konstrukcja nakładek Invisalign Teen równoważy proces wyrzynania się kłów, drugich zębów przedtrzonowych oraz trzonowych. Jest jeszcze coś – dodatkowe 6 łuków zawsze czeka w pogotowiu w razie zgubienia pozostałych alignerów.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą nakładek Invisalign:
https://borczyk.pl/oferta/ortodoncja/aparat-invisalign/

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz