Biegnij dla zdrowia
Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ma korzystny wpływ na odporność oraz produkcję witaminy D w organizmie. …
Zachodzące z wiekiem ścieranie zębów lub ich utrata prowadzi do niekorzystnych zmian rysów twarzy. Zapadają się policzki, pogłębiają bruzdy na skórze, broda zbliża się do nosa. Często pojawiają się bóle głowy. Niekorzystne zmiany można skorygować przez prawidłowe leczenie i uzupełnianie zębów. Wymaga to dokładnego zdiagnozowania stawów skroniowo-żuchwowych. Są to najbardziej skomplikowane stawy występujące u człowieka.
Od dawna używane są tak zwane “artykulatory”. Pozwalają one na przeniesienie indywidualnej ruchomości stawów u pacjenta na modele. Postępem jest zastosowanie “elektronicznego łuku twarzowego” dającego zwiększenie precyzji diagnostyki ruchomości stawów. Eliminuje ludzką niedoskonałość.
Połączenie pomiarów elektronicznych z komputerową analizą daje możliwość wykonania szyn diagnostyczno-leczniczych a następnie podniesienia zgryzu. Daje to poprawę rysów twarzy bez ryzyka problemów zgryzowych. Daje również zmniejszenie lub całkowite ustąpienie bólów głowy. Elektroniczny łuk twarzowy jest przydatny diagnostycznie w połączeniu z trójwymiarowym skanerem wewnątrzustnym i tomografią 3D.