Nasi lekarze

Nasi lekarze

Nasi Pacjenci mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia kilku
lekarzy zajmujących się różnymi dziedzinami stomatologii

W naszej Klinice przyjęliśmy koncepcję pracy zespołowej, w której lekarze specjalizują się w danej dziedzinie stomatologii. Daje to możliwość wykorzystania wiedzy kilku osób podczas leczenia naszych Pacjentów. Lekarze wspierają się doświadczeniem omawiając przypadek każdego Pacjenta podczas konsyliów lekarskich.

właściciel kliniki

Roman Borczyk

Założyciel i właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl.
Od ponad 25 lat lat rozwija klinikę w kierunku interdyscyplinarnym, zatrudniając zespół lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii i wyposażając klinikę w sprzęt umożliwiający kompleksową diagnostykę i leczenie.
Studia medyczne w Katowicach, ukończone w 1988 roku. Specjalizacja z zakresu chirurgii stomatologicznej w 1992 roku. Już 17 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń implantologicznych, chirurgicznych, endodontycznych które odbywają się na całym świecie: w Hadze, Bostonie, Goeteborgu, Londynie, Los Angeles, Las Vegas, Tuluzie.

Kamila Gądek

lek. stom.

Kamila Gądek

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Zagraniczny dyplom znostryfikowałam w Białymstoku. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Od 2011 roku współpracuję z kliniką doktora Romana Borczyka, zyskując tutaj doświadczenie i umiejętności. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. Podążając za najnowszymi trendami w stomatologii, zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro Pacjenta. W klinice wykonuję zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej i periodontologii, zajmuję się stomatologią zachowawczą oraz leczeniem dzieci.

lek. stom.

Maciej Pachoński

Studia na Śląskiej Akademii Medycznej, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończone w 2000 roku. Naukę uniwersytecką poprzedziło uzyskanie tytułu technika dentystycznego – obszarem jego zainteresowań zawodowych wciąż pozostaje protetyka. Doskonali swoje umiejętności podczas licznych kursów. W Klinice zajmuje się głównie protetyką i leczeniem zachowawczym.

lek. stom.

Agata Pleszyniak

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na kierunku lekarsko – dentystycznym. W roku 2005-2006 byłam nagrodzona stypendium naukowym. Podczas studiów byłam członkiem w naukowym kole ortodontycznym. W 2009r. zdobyłam drugie miejsce, w sesji stomatologicznej podczas czwartej międzynarodowej konferencji naukowej studentów i młodych lekarzy, za prace naukową „Złota proporcja w ocenie rysów twarzy”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych celem zapewnienia jak największego komfortu i skuteczności leczenia . Wykorzystuje najnowocześniejsze metody i procedury leczenia oraz urządzenia diagnostyczne. W klinice zajmuję się stomatologią dziecięcą, stomatologią zachowawczą, ortodoncją i periodontologią (leczenie chorób przyzębia).

lek. stom.

Sonia Sekuła-Gwóźdź

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowanym lekarzem dentystą oraz lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych (m. in. Koła Chirurgii Stomatologicznej) oraz w zjazdach organizowanych z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zdobyłam również II miejsce w sekcji stomatologicznej w ramach International Medical Student’s Conference. Publikacje mojego autorstwa prezentowane były w czasopismach takich jak „Przegląd Lekarski”, czy „Stomatologia współczesna”. Swoje kwalifikacje systematycznie poszerzam na licznych sympozjach oraz kursach. W klinice Doktora Borczyka zajmuję się zarówno stomatologią ogólną, jak i pracą z dziećmi, na pierwszym miejscu stawiając dobro oraz komfort Pacjenta.
W wolnych chwilach zajmuję się fotografią – zdobyłam srebrny medal Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami – w szczególności turystyką motocyklową oraz sportami zimowymi. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w wolnych chwilach gram na fortepianie.

Katarzyna Kołtun

lek. stom.

Katarzyna Kołtun

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w 2013 roku. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental ze względu na zainteresowanie tematyką dysfunkcji narządu żucia. Od czasu ukończenia studiów regularnie uczestniczę w kursach i wykładach doskonalących moje umiejętności.
Interesuje mnie wiele dziedzin stomatologii, szczególnie stomatologia zachowawcza i protetyka. Chętnie pracuję z małymi Pacjentami. W moim zawodzie za najważniejsze uważam to aby nowoczesne osiągnięcia medycyny spotkały się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta.
Wolny czas poświęcam na aktywny wypoczynek, gotowanie i podróże.

dr n. med.

Sławomir Pąsiek

lek. stom.

Krzysztof Zieliński

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Studia ukończył w 2006 roku.
W latach 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z Protetyki Stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno-kliniczne ze studentami SUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).
Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej. W 2013 roku zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z Implantologii Stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists).
W roku 2017 uzyskał certyfikat włoskiej szkoły implantologii małoinwazyjnej Doktora Dino Garbaccio.

lek. stom.

Rafał Mellem

Ukończyłem kierunek Lekarsko-Dentystyczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Podczas studiów prowadziłem badania w kole naukowym stomatologii zachowawczej z endodoncją. Zająłem pierwsze miejsce na Sesji Stomatologii IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Uczelni Medycznycznych W Katowicach. Endodoncją pasjonuję się od samego początku nauki i w dalszym ciągu się to nie zmieniło. Satysfakcja, jaką daje uratowany ząb napędza mnie do dalszego rozwoju i daje radość z pracy. Od kilku lat poszerzam swoje kwalifikacje o kolejne dziedziny. Ukończyłem Curriculum Implantologiczne Polskiego Towarzystwa Implantologicznego i Curriculum Periodontologiczne Profesora Antona Sculeana. Dalej podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i sympozjach.

W wolnym czasie gram na wielu instrumentach muzycznych. Ukończyłem szkołę muzyczną na kierunku skrzypiec, jestem członkiem Polskiej Orkiestry Lekarzy. Często można mnie spotkać na górskich szlakach rowerowych.

lek. stom.

Anna Grała-Golec

Moja praca zawodowa ukierunkowana jest na stomatologię zachowawczą oraz pedodoncję. Nieustannie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach. Jestem zwolenniczką mało inwazyjnych metod leczenia, w czym pomaga mi używanie powiększenia do każdego zabiegu. W swojej pracy szczególnie realizuję się w stomatologii dziecięcej, wiedząc jak ważna jest profilaktyka, która przyniesie duże efekty w przyszłości.

Prywatnie bardzo lubię podróże z Rodziną oraz aktywne spędzanie czasu.

dr n. med.

Leszek Szywała

lek. stom.

Martyna Gryndys

Jestem absolwentką kierunku lekarsko-dentystycznego na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W czasie studiów zostałam wyróżniona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Jako studentka aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych, m.in. koła protetyki stomatologicznej, a także w sympozjach i konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii.

Jestem autorką publikacji naukowych w czasopismach branżowych, m.in. „Protetyka Stomatologiczna”, „Twój Przegląd Stomatologiczny”.

Systematycznie poszerzam swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. W Klinice zajmuję się stomatologią ogólną, ale także przyczyniam się do poprawy uśmiechu naszych najmłodszych Pacjentów.

W wolnych chwilach oddaję się swojej pasji, jaką jest muzyka. Ukończyłam Szkołę Muzyczną w klasie trąbki i fortepianu.

lek. stom.

Marta Kornas

W 2009 ukończyła studia na wydziale lekarsko – dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas studiów odbywała praktyki w renomowanych placówkach w Sztokholmie. Przez dekadę zdobywała doświadczenie zawodowe na terenie Niemiec i Szwajcarii, nieustannie pogłębiając swoją wiedzę na licznych kursach, konferencjach i szkoleniach. Jest studentką podyplomowego kierunku ortodoncji na austriackim Uniwersytecie w Krems.

W naszej Klinice przekłada zagraniczne kompetencje na pracę na najwyższym poziome w dziedzinach ortodoncji i stomatologii dziecięcej. Do wszystkich Pacjentów podchodzi holistycznie, dbając jednocześnie o ich zdrowie oraz dobre samopoczucie. Jest serdeczną i otwartą na potrzeby drugiego człowieka profesjonalistką.

dr n. med. specjalista anestezjolog

Rafał Koba

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wieloletnie doświadczenie w znieczulaniu osób dorosłych, dzieci i noworodków. Pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest członkiem Zarządu Sekcji Reanimacji Krążeniowo-Oddechowej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od wielu lat prowadzi kursy reanimacji krążeniowo-oddechowej w ŚCCS. Jest kierownikiem naukowym kursów zakładania wkłuć centralnych pod kontrolą USG. Jest autorem prac w czasopismach międzynarodowych i polskich.

lek. anestezjolog

Dawid Borowik

Jako doświadczony anestezjolog i lekarz intensywnej terapii dba o bezpieczeństwo Pacjentów podczas zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym. Prowadzi znieczulenia Dzieci i dorosłych już od 1990 roku.

Ukończył Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku zarządzanie w służbie zdrowia oraz kursu menadżerskiego MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest wolontariuszem Maltańskiej Służby Medycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w placówkach służby zdrowia województwa śląskiego (2004-2006) oraz w Szpitalu Klinicznym w Stuhlingen w Niemczech. Ponadto jest wieloletnim pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Doktor Borowik należy do Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

lek. anestezjolog

Beata Wites

Fizjoterapeuta

Witold Kowal

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz