Nasi lekarze

Nasi lekarze

Nasi Pacjenci mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia kilku
lekarzy zajmujących się różnymi dziedzinami stomatologii

W naszej Klinice przyjęliśmy koncepcję pracy zespołowej, w której lekarze specjalizują się w danej dziedzinie stomatologii. Daje to możliwość wykorzystania wiedzy kilku osób podczas leczenia naszych Pacjentów. Lekarze wspierają się doświadczeniem omawiając przypadek każdego Pacjenta podczas konsyliów lekarskich.

właściciel kliniki

Roman Borczyk

Założyciel i właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl.
Od ponad 25 lat lat rozwija klinikę w kierunku interdyscyplinarnym, zatrudniając zespół lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii i wyposażając klinikę w sprzęt umożliwiający kompleksową diagnostykę i leczenie.
Studia medyczne w Katowicach, ukończone w 1988 roku. Specjalizacja z zakresu chirurgii stomatologicznej w 1992 roku. Już 17 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń implantologicznych, chirurgicznych, endodontycznych które odbywają się na całym świecie: w Hadze, Bostonie, Goeteborgu, Londynie, Los Angeles, Las Vegas, Tuluzie.

Kamila Gądek

lek. stom.

Kamila Gądek

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Zagraniczny dyplom znostryfikowałam w Białymstoku. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Od 2011 roku współpracuję z kliniką doktora Romana Borczyka, zyskując tutaj doświadczenie i umiejętności. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. Podążając za najnowszymi trendami w stomatologii, zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro Pacjenta. W klinice wykonuję zabiegi z obszaru chirurgii stomatologicznej i periodontologii, zajmuję się stomatologią zachowawczą oraz leczeniem dzieci.

lek. stom.

Agata Pleszyniak

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na kierunku lekarsko – dentystycznym. W roku 2005-2006 byłam nagrodzona stypendium naukowym. Podczas studiów byłam członkiem w naukowym kole ortodontycznym. W 2009r. zdobyłam drugie miejsce, w sesji stomatologicznej podczas czwartej międzynarodowej konferencji naukowej studentów i młodych lekarzy, za prace naukową „Złota proporcja w ocenie rysów twarzy”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych celem zapewnienia jak największego komfortu i skuteczności leczenia . Wykorzystuje najnowocześniejsze metody i procedury leczenia oraz urządzenia diagnostyczne. W klinice zajmuję się stomatologią dziecięcą, stomatologią zachowawczą, ortodoncją i periodontologią (leczenie chorób przyzębia).

lek. stom.

Sonia Sekuła-Gwóźdź

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowanym lekarzem dentystą oraz lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych (m. in. Koła Chirurgii Stomatologicznej) oraz w zjazdach organizowanych z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zdobyłam również II miejsce w sekcji stomatologicznej w ramach International Medical Student’s Conference. Publikacje mojego autorstwa prezentowane były w czasopismach takich jak „Przegląd Lekarski”, czy „Stomatologia współczesna”. Swoje kwalifikacje systematycznie poszerzam na licznych sympozjach oraz kursach. W klinice Doktora Borczyka zajmuję się zarówno stomatologią ogólną, jak i pracą z dziećmi, na pierwszym miejscu stawiając dobro oraz komfort Pacjenta.
W wolnych chwilach zajmuję się fotografią – zdobyłam srebrny medal Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami – w szczególności turystyką motocyklową oraz sportami zimowymi. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w wolnych chwilach gram na fortepianie.

Katarzyna Kołtun

lek. stom.

Katarzyna Kołtun

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w 2013 roku. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental ze względu na zainteresowanie tematyką dysfunkcji narządu żucia. Od czasu ukończenia studiów regularnie uczestniczę w kursach i wykładach doskonalących moje umiejętności.
Interesuje mnie wiele dziedzin stomatologii, szczególnie stomatologia zachowawcza i protetyka. Chętnie pracuję z małymi Pacjentami. W moim zawodzie za najważniejsze uważam to aby nowoczesne osiągnięcia medycyny spotkały się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta.
Wolny czas poświęcam na aktywny wypoczynek, gotowanie i podróże.

grafika zastępcza mężczyzna

dr n. med.

Sławomir Pąsiek

grafika zastępcza kobieta

lek. stom.

Anna Grała-Golec

Moja praca zawodowa ukierunkowana jest na stomatologię zachowawczą oraz pedodoncję. Nieustannie podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach. Jestem zwolenniczką mało inwazyjnych metod leczenia, w czym pomaga mi używanie powiększenia do każdego zabiegu. W swojej pracy szczególnie realizuję się w stomatologii dziecięcej, wiedząc jak ważna jest profilaktyka, która przyniesie duże efekty w przyszłości.

Prywatnie bardzo lubię podróże z Rodziną oraz aktywne spędzanie czasu.

grafika zastępcza mężczyzna

dr n. med.

Leszek Szywała

grafika zastępcza mężczyzna

dr n. med. specjalista anestezjolog

Rafał Koba

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wieloletnie doświadczenie w znieczulaniu osób dorosłych, dzieci i noworodków. Pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest członkiem Zarządu Sekcji Reanimacji Krążeniowo-Oddechowej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od wielu lat prowadzi kursy reanimacji krążeniowo-oddechowej w ŚCCS. Jest kierownikiem naukowym kursów zakładania wkłuć centralnych pod kontrolą USG. Jest autorem prac w czasopismach międzynarodowych i polskich.

grafika zastępcza mężczyzna

lek. anestezjolog

Dawid Borowik

Jako doświadczony anestezjolog i lekarz intensywnej terapii dba o bezpieczeństwo Pacjentów podczas zabiegów wykonywanych w znieczuleniu ogólnym. Prowadzi znieczulenia Dzieci i dorosłych już od 1990 roku.

Ukończył Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Ponadto jest absolwentem studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na kierunku zarządzanie w służbie zdrowia oraz kursu menadżerskiego MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest wolontariuszem Maltańskiej Służby Medycznej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w placówkach służby zdrowia województwa śląskiego (2004-2006) oraz w Szpitalu Klinicznym w Stuhlingen w Niemczech. Ponadto jest wieloletnim pracownikiem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Doktor Borowik należy do Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

grafika zastępcza kobieta

lek. anestezjolog

Beata Wites

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz