Nasi lekarze

Nasi lekarze

Nasi Pacjenci mogą skorzystać z wiedzy i doświadczenia kilku
lekarzy zajmujących się różnymi dziedzinami stomatologii

W naszej Klinice przyjęliśmy koncepcję pracy zespołowej, w której lekarze specjalizują się w danej dziedzinie stomatologii. Daje to możliwość wykorzystania wiedzy kilku osób podczas leczenia naszych Pacjentów. Lekarze wspierają się doświadczeniem omawiając przypadek każdego Pacjenta podczas konsyliów lekarskich.

właściciel kliniki

Roman Borczyk

Założyciel i właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl.
Od ponad 25 lat lat rozwija klinikę w kierunku interdyscyplinarnym, zatrudniając zespół lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii i wyposażając klinikę w sprzęt umożliwiający kompleksową diagnostykę i leczenie.
Studia medyczne w Katowicach, ukończone w 1988 roku. Specjalizacja z zakresu chirurgii stomatologicznej w 1992 roku. Już 17 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń implantologicznych, chirurgicznych, endodontycznych które odbywają się na całym świecie: w Hadze, Bostonie, Goeteborgu, Londynie, Los Angeles, Las Vegas, Tuluzie.

dr n. med.

Tomasz Walawender

Studia na Śląskiej Akademii Medycznej ukończone w 2006 roku. Jest dyplomowanym specjalistą w zakresie protetyki stomatologicznej. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Uczestnik licznych kursów i konferencji z zakresu implanto-protetyki oraz protetyki estetycznej. Autor prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze technologie oraz materiały dla uzyskania najlepszego efektu wykonywanych prac.

dr n. med.

Izabela Walawender

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydział stomatologii. Pracę zawodową łączę skutecznie z rozwojem naukowym, rozpoczęłam studia doktoranckie na ŚUM w Katowicach. W 2014 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych i jestem dyplomowanym specjalistą w zakresie stomatologii dziecięcej.

Jestem również autorem wielu publikacji naukowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych dotyczących zarówno leczenia stomatologicznego jak i ortodontycznego. Oprócz stomatologii dziecięcej zajmuję się leczeniem ortodontycznym dorosłych i dzieci oraz stomatologią zachowawczą. Szczególnie praca z najmłodszymi pacjentami, choć jest sporym wyzwaniem, sprawia mi wiele przyjemności.

Kamila Gądek

lek. dent.

Kamila Gądek

Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Zagraniczny dyplom znostryfikowałam w Białymstoku. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Od 2011 roku współpracuję z kliniką doktora Romana Borczyka, zyskując tutaj doświadczenie i umiejętności. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. Podążając za najnowszymi trendami w stomatologii, zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro Pacjenta. W klinice zajmuję się leczeniem Dzieci, stomatologią zachowawczą i periodontologią.

lek. dent.

Maciej Pachoński

Studia na Śląskiej Akademii Medycznej, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończone w 2000 roku. Naukę uniwersytecką poprzedziło uzyskanie tytułu technika dentystycznego – obszarem jego zainteresowań zawodowych wciąż pozostaje protetyka. Doskonali swoje umiejętności podczas licznych kursów. W Klinice zajmuje się głównie protetyką i leczeniem zachowawczym.

lek. dent.

Agata Pleszyniak

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na kierunku lekarsko – dentystycznym. W roku 2005-2006 byłam nagrodzona stypendium naukowym. Podczas studiów byłam członkiem w naukowym kole ortodontycznym. W 2009r. zdobyłam drugie miejsce, w sesji stomatologicznej podczas czwartej międzynarodowej konferencji naukowej studentów i młodych lekarzy, za prace naukową „Złota proporcja w ocenie rysów twarzy”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych celem zapewnienia jak największego komfortu i skuteczności leczenia . Wykorzystuje najnowocześniejsze metody i procedury leczenia oraz urządzenia diagnostyczne. W klinice zajmuję się stomatologią dziecięcą, stomatologią zachowawczą, ortodoncją i periodontologią (leczenie chorób przyzębia).

lek. dent.

Sonia Sekuła-Gwóźdź

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowanym lekarzem dentystą oraz lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych (m. in. Koła Chirurgii Stomatologicznej) oraz w zjazdach organizowanych z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zdobyłam również II miejsce w sekcji stomatologicznej w ramach International Medical Student’s Conference. Publikacje mojego autorstwa prezentowane były w czasopismach takich jak „Przegląd Lekarski”, czy „Stomatologia współczesna”. Swoje kwalifikacje systematycznie poszerzam na licznych sympozjach oraz kursach. W klinice Doktora Borczyka zajmuję się zarówno stomatologią ogólną, jak i pracą z dziećmi, na pierwszym miejscu stawiając dobro oraz komfort Pacjenta.
W wolnych chwilach zajmuję się fotografią – zdobyłam srebrny medal Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami – w szczególności turystyką motocyklową oraz sportami zimowymi. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w wolnych chwilach gram na fortepianie.

Katarzyna Kołtun

lek. dent.

Katarzyna Kołtun

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w 2013 roku. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental ze względu na zainteresowanie tematyką dysfunkcji narządu żucia. Od czasu ukończenia studiów regularnie uczestniczę w kursach i wykładach doskonalących moje umiejętności.
Interesuje mnie wiele dziedzin stomatologii, szczególnie stomatologia zachowawcza i protetyka. Chętnie pracuję z małymi Pacjentami. W moim zawodzie za najważniejsze uważam to aby nowoczesne osiągnięcia medycyny spotkały się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta.
Wolny czas poświęcam na aktywny wypoczynek, gotowanie i podróże.

dr n. med.

Rafał Koba

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wieloletnie doświadczenie w znieczulaniu osób dorosłych, dzieci i noworodków. Pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest członkiem Zarządu Sekcji Reanimacji Krążeniowo-Oddechowej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od wielu lat prowadzi kursy reanimacji krążeniowo-oddechowej w ŚCCS. Jest kierownikiem naukowym kursów zakładania wkłuć centralnych pod kontrolą USG. Jest autorem prac w czasopismach międzynarodowych i polskich.

lek. dent.

Krzysztof Zieliński

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Studia ukończył w 2006 roku.
W latach 2008-2012 odbywał staż specjalizacyjny z Protetyki Stomatologicznej w trybie rezydenckim w Poradni Protetyki i Dysfunkcji przy Katedrze Dysfunkcji i Ortodoncji w Zabrzu, prowadząc także zajęcia dydaktyczno-kliniczne ze studentami SUM (Śląskiego Uniwersytetu Medycznego).
Od 2012 roku jest dyplomowanym specjalistą protetyki stomatologicznej. W 2013 roku zakończył cykl szkoleń implantologicznych uzyskując Certyfikat Umiejętności z Implantologii Stomatologicznej OSIS (Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej) oraz Certyfikat BDIZ EDI (European Association of Dental Implantologists).
W roku 2017 uzyskał certyfikat włoskiej szkoły implantologii małoinwazyjnej Doktora Dino Garbaccio.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz