FAQ

FAQ

Wartość leczenia uzależniona jest od stanu jamy ustnej i zębów. Podczas pierwszej wizyty, tzw. wizyty konsultacyjnej, wykonywana jest pełna diagnostyka stanu uzębienia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Ponadto lekarz omawia wszystkie problemy, przedstawia alternatywne możliwości działania i pomaga wybrać najwłaściwszy plan leczenia.  Na tej wizycie są również przedstawiane ceny leczenia, ponieważ zależne są one od indywidualnie przygotowanego na podstawie badania klinicznego i diagnostyki planu leczenia.

Cena leczenia implantologicznego zależy od wielu czynników, w tym stanu jamy ustnej oraz kości, a także wybranej metody leczenia. Obecnie stosujemy kilka różnych systemów implantologicznych, co umożliwia nam dobór implantu według indywidualnych potrzeb Pacjenta. W związku z tym cena za leczenie implantologiczne podawana jest podczas wizyty konsultacyjnej, po wykonaniu diagnostyki i przeprowadzeniu badania klinicznego.

Jesteśmy Kliniką Implantologii i Stomatologii Estetycznej z ponad 20 letnim doświadczeniem. Stosujemy różne rodzaje uzupełnień protetycznych, które są dobierane indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Pacjentów. Uzupełnienia, które przygotowujemy dla naszych Pacjentów stworzone są z największą precyzją. Współpracujemy z profesjonalnymi laboratoriami specjalizującymi się w dziedzinie techniki dentystycznej od wielu lat. Wszystkie prace protetyczne wykonywane są wg złotych zasad stomatologii i dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta (kolor oczu, cera, kolor pozostałego uzębienia).

Dla Pacjentów wymagających wyjątkowej estetyki uzupełnienia protetyczne przygotowujemy we współpracy z mistrzem sztuki protetycznej – włoskim technikiem Francesco Ferretti. Zastosowanie odpowiednich ceramik imitujących właściwości optyczne szkliwa oraz harmonijny kształt i proporcje zębów, zgodne z przyjętym kanonem piękna, pozwalają uzyskać piękne i naturalnie wyglądające zęby.

Dokładny czas wykonania korony lub licówki określony zostanie na wizycie konsultacyjnej, po wykonaniu badania wewnątrzustnego oraz RTG. Standardowo wykonanie uzupełnienia protetycznego wymaga 3-4 wizyt w gabinecie. Wizyty odbywają się co około 2 tygodnie.

Sporo rodziców/pacjentów ma podobne dylematy przed zabiegiem, gdyż większość z nas nie ma pełnej wiedzy o ewentualnych uczuleniach lub chorobach. Właśnie dlatego, przed zabiegiem lekarz anestezjolog przeprowadza z rodzicami/pacjentami dokładny wywiad na podstawie ankiety i doprecyzowuje ewentualne nieścisłości, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Podawane podczas narkozy środki uspokajająco-nasenne (tzw. głęboka sedacja) powodują uspokojenie i zaśnięcie Pacjenta jedynie na czas zabiegu. Leki te różnią się od leków podawanych np. podczas zabiegów chirurgicznych w szpitalu, dlatego najczęściej nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań diagnostycznych. O ewentualnych badaniach decyduje lekarz podczas konsultacji.

Tak. Podczas konsultacji Pacjent zainteresowany systemem ratalnym otrzymuje dokładne informacje.

Wartość samego podania znieczulenia ogólnego przez doświadczonego lekarza anestezjologa wynosi 1417zł, jeśli leczenie trwa do 90 min. Jeśli leczenie trwa dłużej pobierana jest dodatkowa opłata 588zł. Podczas narkozy planujemy wykonać jak największą możliwą ilość procedur stomatologicznych. Wartość leczenia stomatologicznego możemy natomiast określić dopiero po dokładnym badaniu klinicznym w gabinecie podczas wizyty konsultacyjnej. Wówczas przygotowujemy plan leczenia z pełną wyceną na piśmie.

W naszej Klinice leczy się wielu Pacjentów z zagranicy, którzy na podstawie dokumentacji oraz planów leczenia i kosztorysów uzyskują refundację od ubezpieczycieli. Ubezpieczyciel powinien udzielić informacji na podstawie jakiej dokumentacji Pacjent może starać się o refundację leczenia w Polsce. Klinika pomaga niezbędne dokumenty przygotować.

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz