Blog

MIKROSKOPOWE USUWANIE ZĘBÓW MĄDROŚCI

23 czerwca 2015

Trzecie zęby trzonowe dolne, potocznie nazywane zębami mądrości mogą stwarzać wiele problemów. Ich niekorzystne położenie może skutkować wadami zgryzu, próchnicą zębów sąsiednich oraz nawracającymi stanami zapalnymi dziąsła. Często są mocno zniszczone, ponieważ ich położenie determinuje gorszy dostęp do zabiegów higienicznych. W skrajnych przypadkach są przyczyną dużych torbieli żuchwy i zatok szczękowych, które stanowią wskazania do poważniejszych zabiegów chirurgicznych.
Usuwanie zębów mądrości jest jednym z najtrudniejszych zabiegów stomatologicznych. Ze względu na bliskość ważnych struktur anatomicznych, takich jak naczynia i nerwy, wymaga odpowiedniego zaplanowania zabiegu na podstawie tomografii komputerowej. W trakcie usuwania ósemek wykorzystujemy mikroskop neurochirurgiczny, który zapewnia dokładny wgląd w okolicę zabiegu i eliminuje możliwość powikłań okołozabiegowych. Cały zabieg przebiega pod kontrolą dwóch lekarzy, co znacznie przyspiesza całą procedurę i czyni ją jeszcze bezpieczniejszą.
W miejscu po usuniętym zębie mądrości stosujemy stożki kolagenowe, które zapobiegają zapadnięciu tkanek oraz aplikujemy miejscowo ozon, który dezynfekuje przestrzeń po usuniętym zębie. Podczas wizyty wykorzystujemy także laser biostymulacyjny i pole magnetyczne niskiej częstotliwości, które przyspieszają gojenie.
Jak ważne są to czynniki pokazują wizyty pacjentów spoza naszej kliniki, u których podczas chirurgicznego usuwania ósemek nie korzystano z tomografii i mikroskopu, co skutkowało porażeniem nerwu podjęzykowego i utratą mowy.

Jeśli boisz się tradycyjnej ekstrakcji zębów mądrości i chciałbyś dowiedzieć się więcej o mikroskopowym usuwaniu, sprawdź:

borczyk.pl lub zadzwoń bezpośrednio do kliniki: 32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz