Blog

Leczenie Kanałowe: 5 rzeczy które powinieneś wiedzieć, ale boisz się zapytać

7 lipca 2017
Konsultacja endodontyczna

Konsultacja endodontyczna
Wielu Pacjentów drży na samą myśl o leczeniu kanałowym zębów. Czy słusznie? Zabiegi endodoncji kojarzone są często z ogromnym bólem i nieprzyjemnym zastosowaniem strzykawki. Nowoczesna stomatologia proponuje jednak obecnie dużo lepsze rozwiązania niż te stosowane jeszcze do niedawna. Specjalnie dla naszych Pacjentów odpowiadamy na nurtujące pytania i rozwiewamy wszelkie wątpliwości dotyczące współczesnego zabiegu leczenia kanałowego.
1. Dlaczego leczenie kanałowe?
Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem zębów w obrębie uszkodzonej miazgi. Lekarz usuwa z kanałów zębowych pozostałości nerwu, który został uszkodzony i oczyszcza je z bakterii. To często jedyne wyjście, aby uchronić ząb przed koniecznością usunięcia go.
2. Skąd pewność, że kanał został całkowicie wyczyszczony?
Pozostawienie w kanale nawet najdrobniejszych bakterii grozi ryzykiem wystąpienia powikłań w przyszłości. Dlatego przed zabiegiem bardzo ważne jest wykonanie szczegółowej diagnostyki, np. rentgenu, który umożliwia zobrazowanie umiejscowienia nerwów. W naszej klinice leczenie przewodowe wykonuje się z wykorzystaniem mikroskopu Zeiss Pro Ergo. Dzięki temu wszystkie kanały, nawet te zakrzywione, z łatwością zostają zlokalizowane i oczyszczone. Bardzo ważną rolę odgrywają specjalne urządzenia (na przykład Nanotec Endo) i preparaty oczyszczające kanały. Najlepiej, jeśli dezynfekcja wspomagana jest ozonem, który dzięki swojej gazowej postaci, dociera do najmniejszych szczelin i kanalików. Nanocząstki złota i srebra natomiast zabezpieczają powierzchnię kanałów przez powtórną infekcją.
Sprawdź Leczenie kanałowe pod mikroskopem
3. Czy leczenie kanałowe może być wykonane w pełni podczas jednej wizyty?
Przeciąganie leczenia kanałowego na kilka wizyt kosztuje Pacjenta dużo więcej stresu, niż przeprowadzenie zabiegu w trakcie jednego spotkania. W związku z tym, że leczenie kanałowe wymaga ogromnej staranności, w przeszłości niejednokrotnie były rozkładane na więcej wizyt niż jedna. Obecnie nowoczesny, specjalistyczny sprzęt i większe doświadczenie oraz wiedza lekarzy sprawiają, że przeprowadzenie tego zabiegu jest szybsze i dużo prostsze. Nie ma zatem przeciwwskazań, aby wykonać zabieg w ciągu jednej wizyty.
4. Czy leczenie kanałowe jest skuteczne?
Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu i preparatów czyszczących, skuteczność leczenia kanałowego sięga obecnie aż 95%. W klinice borczyk.pl, zabiegi endodontyczne objęte są dożywotnią gwarancją. W przypadku kiedy stan zapalny po leczeniu nie zmniejsza się, wykonywany jest zabieg resekcji korzenia.
5. Czy leczenie kanałowe musi boleć?
Pacjenci, którzy obawiają się bólu przy zabiegu, mogą odetchnąć z ulgą. Dzięki systemowi znieczulenia komputerowego, znieczulenie jest w pełni skuteczne, a zabieg nawet zupełnie bezbolesny. W dodatku, leczenie endodontyczne odbywa się obecnie bez udziału strzykawki, więc jest także dużo bardziej komfortowe.
Dzięki leczeniu kanałowemu, wnętrze zainfekowanego zęba może zostać w zupełności oczyszczone ze wszystkich bakterii zagrażających nawet całemu organizmowi Pacjenta. Doskonała precyzja i skuteczność osiągane dzięki zaawansowanemu sprzętowi oraz specjalistycznej wiedzy lekarzy sprawiają, że ząb, który był raz leczony kanałowo, służy Pacjentowi jeszcze długie lata.

Planujesz zabieg endodontyczny? Szukasz fachowego doradztwa, profesjonalnej opieki i skutecznego leczenia? Skontaktuj się z Nami! Podczas indywidualnej konsultacji przedstawimy Ci kompletny plan leczenia. Zapraszamy do kontaktu:
Podstrona dedykowana leczeniu kanałowemu.lub zadzwoń bezpośrednio do kliniki: 32 493 13 75

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz