Blog

Klinika Borczyka wspiera artystów!

6 września 2017

Nie jesteśmy wolni. I niebo może nam jeszcze runąć na głowy. I teatr po to istnieje, by nas tego przede wszystkim nauczyć”. Antonin Artaud
Obcowanie z kulturą i sztuką przynosi równowagę w życiu codziennym i pozwala spojrzeć szerzej na otaczający nas świat. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest ważna, w związku z czym z radością dzielimy się z Wami informacją, że Klinika Doktora Borczyka postanowiła wesprzeć pewną niezwykłą inicjatywę teatralną.
Kolektyw Bred in the Bone, bo o nim mowa, to międzynarodowy projekt z siedzibą w Brighton, który zrzesza artystów z Anglii, Islandii, Grecji, Japonii, Portugalii i Polski. Pochodzący z Katowic polski aktor, Tomasz Borczyk został członkiem Bred in the Bone w sierpniu 2016 roku, kiedy wziął udział w organizowanym przez dyrektora artystycznego zespołu, Matthieu Bellon-Leloup paryskim festiwalu Dreams Before Dawn.
W ciągu ostatniej dekady grupa prowadziła treningi, warsztaty, organizowała letnie rezydencje i występowała na całym świecie, począwszy od Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu, kończąc na wyspie Samotraki w Grecji. Bred in the Bone prowadzi regularną współpracę z Theatre de Menilmontant w Paryżu oraz z Rose Bruford College of Theatre and Performance w Londynie. Na przestrzeni swojej działalności Bred in the Bone stworzyło ponad 30 różnych spektakli na podstawie autorów takich jak Szekspir, Cervantes, T.S. Eliot, a także na podstawie tekstów oryginalnych. W przeciwieństwie do nurtów teatralnych skupiających się na estetyce, praca Bred in the Bone koncentruje się na pracy aktora jako centrum działań oraz na przeżywaniu wraz z publicznością momentu tu i teraz.
W sierpniu 2017 odbyła się rezydencja zespołu Bred in the Bone w otoczonej naturą, małej miejscowości Lawrenny, położonej w południowo-zachodniej Walii. Zespół zajmował się treningiem oraz próbami do nowego spektaklu na podstawie japońskiej powieści z 1933 roku „The Crab Cannery Ship”, którego premiera odbędzie się we wrześniu w Paryżu. Nie możemy się doczekać efektów!
Wyrażamy swój ogromny podziw i uznanie dla młodych i zdolnych artystów z zespołu Bred In The Bone, którzy zdobywają doświadczenie poza granicami swoich krajów. Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Romana Borczyka współfinansuje pobyt grupy w walijskim Penquioit Centre.
Zachęcamy do wspólnego śledzenia działalności tych niezwykłych twórców!
WWW: www.bredinthebonestudio.com
FB: www.facebook.com/bredinthebonetheatre
W roku 2013 został nakręcony średniometrażowy film „Impulse” dokumentujący trening i próby zespołu do spektaklu „21 Windmills” na podstawie „Don Kiszota” Cervantesa. Film można zobaczyć tutaj:

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz