Blog

Jak rozwiązywać problemy leczenia kanałowego?

25 listopada 2014

Leczenie kanałowe (edodontyczne) ma na celu wyeliminowanie bakterii i resztek tkanek miękkich z kanałów martwych zębów. Jest to o tyle ważne, że do wnętrza martwego zęba nie dociera krew, w związku z tym organizm nie może wykorzystać do obrony krwinek.
Również antybiotyk podany doustnie, dystrybuowany z krwią, nie pomoże długoterminowo w likwidacji stanu zapalnego. Może pomóc tylko doraźnie. Tylko oczyszczenie kanałów z wykorzystaniem mikroskopu daje szanse na długotrwałe zachowanie zęba. Aby oczyścić to co widzimy pod mikroskopem i czego nie widzimy stosujemy urządzenie Nanotec Endo. Usuwa ono do 30% resztek więcej niż tradycyjne płukanie strzykawką.
Ale nawet najlepszy lekarz i najdoskonalsze leczenie nie daje 100% gwarancji na usunięcie wszystkich bakterii. Dlatego oczyszczone kanały pokrywamy koloidalnym roztworem srebra i złota, które na zawsze uniemożliwiają wzrost bakterii z którymi pozostają w kontakcie. Dzięki tym procedurom leczenie kanałowe możemy skutecznie przeprowadzić na jednej wizycie.

 
 

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz