Blog

INNOWACJE W LECZENIU TWOJEGO DZIECKA

2013-07-09

Obecne technologie stosowane w stomatologii dziecięcej pozwalają leczyć zęby najmłodszych pacjentów w bezpieczny i bezstresowy sposób.
Dużym ułatwieniem zarówno dla lekarza jak i rodziców dziecka jest możliwość stosowania bezpiecznego uspokojenia wziewnego. Podtlenek azotu w szybki sposób uspokaja pacjenta, co umożliwia podjęcie skutecznego leczenia. Gaz podaje się dziecku za pomocą specjalnej maseczki o przyjemnym zapachu, przez co metoda jest doskonale tolerowana przez maluchy. Po leczeniu dziecku podaje się czysty tlen, co pozwala szybko wydalić resztki podtlenku z organizmu. Ważne jest, by przed leczeniem w podtlenku azotu dziecko nic nie jadło i nie piło przez conajmniej 2 godziny. Podtlenek azotu jest też skuteczną metodą uspokajającą stosowaną w leczeniu dorosłych.
Dla bardzo wrażliwych dzieci, które najczęściej przez złe wspomnienia mają uraz do stomatologa i w żadnym wypadku nie chcą podjąć współpracy z lekarzem, przeznaczone jest leczenie w znieczuleniu ogólnym. Znieczulenie podawane jest przez doświadczonego anestezjologa, co zapewnia bezpieczeństwo podczas trwania zabiegu.
Najnowszą metodą hamującą rozwój próchnicy jest ozonoterapia. Polega ona na podaniu silnie bakteriobójczego gazowego ozonu na ząb z początkowymi zmianami, które mogą rozwinąć się w próchnicę. Przed zastosowaniem ozonu ważne jest dokładne zdiagnozowanie stadium próchnicy. Odbywa się to za pomocą lasera diagnostycznego, który pomaga obiektywnie ocenić czy zmiany można leczyć ozonem czy już wymagają one założenia wypełnienia. Ozonowanie trwa zaledwie 20 sekund i jest całkowice bezbolesne. Po zabiegu lekarz prowadzący ustala odpowiedni system wizyt kontrolnych, który pomaga wykryć i zatrzymać ewentualny postęp próchnicy w ozonowanym zębie. Dzięki temu zęby dziecka dłużej pozostają zdrowe i nie wymagają tradycyjnego leczenia.

Podtlenek azotu, ozonoterapia, znieczulenie ogólne

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz