Blog

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2016

2016-09-09

6 sierpnia tego roku miałem okazję uczestniczyć w zawodach triathlonowych Ironman 70.3 w Gdyni. Początek podróży okazał się niełatwy. Pociąg, którym zmierzałem na miejsce, uczestniczył w śmiertelnym wypadku w okolicach Dąbrowy Górniczej, co skłoniło mnie do chwili refleksji nad ulotnością życia…
Zmiana trasy i perspektywa przesiadek z dwoma rowerami pod pachą (jeden mój, drugi córki, która miała do mnie dołączyć w Warszawie), nie zniechęciły mnie jednak do dalszej podróży. Tego dnia nic nie mogło popsuć mi humoru. Z pozytywnym nastawieniem ruszyłem w dalszą drogę, którą zgodnie z planem, od stolicy do Gdyni pokonałem z moją najwierniejszą fanką, córką 🙂 Podczas przejazdu mieliśmy okazję poznać rodzinę Słowaków z dziećmi i z… rowerami 🙂 Stali i bezradne patrzyli na wagony nieprzystosowane do przewozu jednośladów, dlatego ruszyliśmy z pomocą w pakowaniu się do pociągu.
W Gdyni zameldowaliśmy się z 4-godzinnym opóźnieniem. Nie czekał na nas nikt. Biuro zawódów już zamknięte. Pustka i… ulewny deszcz. Na szczęście, znaleźliśmy organizatorów i dzięki ich życzliwości udało nam się zarejestrować, odebrać materiały oraz wstawić rowery do strefy zmian.
Do hotelu dotarliśmy o 22.00. W łóżkach byliśmy jeszcze później, tymczasem rano czekała nas rozgrzewka i start w zawodach: pływanie, rower, bieganie. Zasnęliśmy błyskawicznie, a o poranku obudziliśmy się z uśmiechem.
Zalecenia trenera: bułka z dżemem, jajko.
Kolega: „zjadłem 3 jajka! Już po mnie!”.
Wesołym akcentem rozpoczęliśmy dzień zawodów, który był doskonały! 🙂
Cudowna atmosfera tworzona przez dopingujących kibiców, bębny, transparenty, okrzyki – to wszystko wywoływało uśmiech na twarzy. Do tego piękna, niepodobna do poprzedniego wieczoru, pogoda!
Ukończyłem zawody w wyznaczonym limice czasu. Zająłem 25 miejsce w swojej grupie wiekowej i po raz kolejny poczułem ogromną wdzięczność, że dałem radę, że miałem okazję wspólnie z 2 tysiącami uczestników podjąć wyzwanie! Niesamowici ludzie, poczucie wsparcia, radość, satysfakcja.
Rok przygotowań? Było WARTO!

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz