Blog

FLUORYZACJA W PRZEDSZKOLACH

2014-04-28

Profilaktyczna akcja dla przedszkolaków w wieku 3-6 lat

Serdecznie zapraszamy do akcji profilaktycznej polegającej na fluoryzacji zębów przedszkolaków. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowane asystentki stomatologiczne z Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji z Katowic.
Dawniej fluoryzacja zębów była standardowym zabiegiem wykonywanym w przedszkolach i szkołach. Fluor wbudowuje się w szkliwo zębów i oddziałuje na obecne w nim hydroksyapatyty (związki wapnia). Pod wpływem fluoru związki te słabiej rozpuszczają się w kwasach, których w jamie ustnej jest mnóstwo, zwłaszcza w trakcie i po jedzeniu. A skoro są bardziej odporne na kwasy, to i na rozwój próchnicy. Dodatkowo związki fluoru hamują wzrost bakterii próchnicotwórczych.
Zaleca się przeprowadzanie fluoryzacji u dzieci co około 6 miesięcy.
Koszt zabiegu fluoryzacji w przedszkolu – 30,00 zł / 1 dziecko
W ramach nagrody dzieci otrzymają kalendarze szczotkowań zachęcające do regularnego mycia ząbków.
Dodatkowo podczas wizyty przeprowadzamy bezpłatne wstępne badanie stanu uzębienia dzieci. Rodzice otrzymują diagramy z oznaczonymi zębami wymagającymi kontroli lekarskiej. Na życzenie przedszkola przeprowadzamy również ponowną prezentację dla dzieci dotyczącą sposobów dbania o uśmiech i zasad zdrowego odżywiania.
Badania prowadzone podczas warsztatów Akademia Zdrowego Uśmiechu wśród około 5.000 dzieci w wieku przedszkolnym wykazały, że aż 70% przedszkolaków ma próchnicę, a u 15% z nich zęby są tak zniszczone, że wymagają one usunięcia. Badania uświadomiły nam, jak istotne dla zdrowia dzieci jest prowadzenie akcji profilaktycznych w przedszkolach.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko skorzystało z zabiegu fluoryzacji, zgłoś swoje przedszkole do udziału w programie Akademia Zdrowego Uśmiechu:
stomatologiadziecieca.com lub zadzwoń bezpośrednio do kliniki: 32 606 04 06

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz