Blog

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST USUWANIE KAMIENIA I OSADU NAZĘBNEGO?

9 stycznia 2015

Kamienia i osadu nazębnego nie jesteśmy w stanie usunąć sami podczas codziennego szczotkowania zębów. Jedyną metodą jest profesjonalne oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną.

Kamień nazębny powstaje pod i nad dziąsłami i stanowi środowisko dla rozwijających się bakterii. Skutkiem gromadzenia się tego twardego osadu mogą być choroby dziąseł, np. paradontoza czy próchnica.
W związku z tym długotrwałe gromadzenie się kamienia może powodować obniżania się i odsłaniania szyjek zębowych, co z kolei może doprowadzić do stopniowego rozchwiania zębów i ich wypadania, czyli parodontozy.
Rozwojowi kamienia nazębnego sprzyja nieodpowiednia higiena jamy ustnej, palenie papierosów i picie kawy czy herbaty.

Kluczem do osiągnięcia oczekiwanego efektu jest dokładne oczyszczenie zębów. Każdy z nich powinien być czyszczony osobno, z każdej strony. Podstawowym stosowanym przez higienistkę narzędziem są ultradźwięki, które w nieinwazyjny i bezbolesny sposób usuwają z powierzchni zębów złogi kamienia nazębnego.

Po usunięciu kamienia i osadu wykonywany jest pomiar laserem diagnostycznym, który pozwala wykryć początki próchnicy niewidoczne „gołym okiem”. Początkowe zmiany można leczyć w nieinwazyjny sposób za pomocą ozonu.

Zabieg powinien być wykonywany co pół roku!

Chcesz zadbać o swoje zęby i usunąć kamień i osad zębowy? Zapoznaj się z Naszą pełną ofertą zabiegów związanych z higieną jamy ustnej:
borczyk.pl lub zadzwoń bezpośrednio do kliniki: 32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz