Blog

Dla kogo ozonoterapia?

2017-10-30
Leczenie zębów ozonem

Silne działanie bakterio- i grzybobójcze ozonu znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, również w stomatologii. W związku z wysoką skutecznością i komfortem leczenia ozonem, tego rozwiązania nie mogło zabraknąć w naszej Klinice.
Ozon, czyli trzyatomowa cząsteczka tlenu, jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie i osoczu. Wszelkie drobnoustroje chorobotwórcze nie posiadają odporności na ozon, w związku z czym stanowi skuteczny sposób na pozbycie się bakterii. Dużą zaletą jest postać gazowa ozonu. Dzięki temu może on wniknąć w najmniejsze szczeliny zęba, gdzie nie wnikają żadne preparaty płynne.
Często pytacie nas, w jakich przypadkach można skorzystać z tego rodzaju zabiegu? Dla kogo jest on przeznaczony? Zdecydowanie warto stosować ozonoterapię wszędzie tam, gdzie konieczne jest pozbycie się mikroorganizmów powodujących infekcję. Tym bardziej, że aplikacja ozonu jest zupełnie bezbolesna i szybka. Ozonoterapia doskonale sprawdza się w leczeniu zarówno początkowej próchnicy zębów, jak i stanów zapalnych przyzębia. Ponadto, pomaga zapobiec powikłaniom po zabiegach endodontycznych i chirurgicznych (np. po usunięciu zęba). Ozonowanie zmniejsza ból, przyspiesza gojenie się ran i zmniejsza ryzyko pojawienia się powtórnych zakażeń oraz powikłań pozabiegowych. Niejednokrotnie użycie ozonu pozwala zmniejszyć ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych i antybiotyków.
Ozonoterapia to dobre rozwiązanie w przypadku początkowej, niewidocznej gołym okiem próchnicy. Usunięcie bakterii na tym etapie pozwala zahamować zmiany próchnicowe, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnego leczenia przy użycia wiertła. W naszej klinice, leczenie demineralizacji zębów ozonem objęte jest gwarancją. W przypadku braku jego skuteczności, zapewniamy darmowe leczenie próchnicy metodą tradycyjną. Pacjenci korzystający z tej możliwości stanowią jednak znikomą ilość, ze względu na bardzo wysoką skuteczność tego zabiegu. Aby leczenie było maksymalnie skuteczne, w naszej Klinice wcześniej badamy poziom próchnicy za pomocą precyzyjnego lasera diagnostycznego. Aplikacja ozonu poprzez specjalne, unikalne urządzenie Nanozon pozwala na usunięcie 99,9% bakterii i trwa zaledwie… kilkanaście sekund!
Właśnie z tego powodu, ozonoterapia jest lubiana także przez Dzieci, które mamy przyjemność gościć w naszej Klinice. Z racji tego, że Mali Pacjenci często miewają problem z utrzymaniem prawidłowej higieny jamy ustnej, warto zastosować ozonoterapię w ramach profilaktyki. Ogromne przeżycie, jakim jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, ograniczy się wówczas do szybkiego i całkiem przyjemnego ozonowania ząbków.
Dokonujemy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci mieli możliwość znalezienia w naszej Klinice wszystkiego, czego potrzebują, i co uczyni ich leczenie bardziej komfortowym. Dlatego od lat stosujemy ozonoterapię jako metodę wspomagającą leczenie endodontyczne, chirurgiczne i zachowawcze.
Więcej informacji na temat ozonoterapii:
https://borczyk.pl/oferta/ozonoterapia/

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz