Blog

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU STARTUJE PONOWNIE

10 września 2015

ZGŁOŚ PRZEDSZKOLE/SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA DO BEZPŁATNEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO: AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU!

Zainteresowanie Akademią Zdrowego Uśmiechu nie gaśnie! Startujemy z siódmą edycją autorskiego programu edukacyjnego. Z misją szerzenia zdrowego uśmiechu wśród najmłodszych, odwiedzimy kolejne przedszkola w województwie śląskim. Po raz pierwszy w historii Dinuś z Akademii Zdrowego Uśmiechu odwiedzi także sześcioletnie dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Sprawdź czy na naszej liście jest przedszkole lub szkoła Twojego Dziecka – jeśli nie, zgłoś je bezpłatnie już dzisiaj!

O akcji

Akademia Zdrowego Uśmiechu to inicjatywa Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji Dentolandia prowadzonego przez Klinikę Doktora Borczyka. Naszym celem jest szerzenie wśród dzieci i rodziców świadomości, że warto dbać o zdrowy uśmiech od najmłodszych lat. Wraz z pluszowym Dinusiem o perfekcyjnym uzębieniu podróżujemy po przedszkolach województwa śląskiego, przekonując w ramach autorskich warsztatów, że higiena jamy ustnej może być świetną zabawą, a stomatolog jest nie taki straszny jak go malują. Uczymy dzieci zdrowych nawyków – m.in. jak często i w jaki sposób szczotkować ząbki, jak używać nici dentystycznej, co jeść, a czego unikać, by uśmiech był piękny i zdrowy. W ramach programu wykonujemy również przegląd ząbków przedszkolaków, a informację o ich stanie przekazujemy rodzicom w formie papierowej.

Dotychczasowe wnioski

W toku 3-letniej działalności Akademii Zdrowego Uśmiechu odwiedziliśmy blisko 300 przedszkoli i przebadaliśmy ponad 23 tysiące małych pacjentów. Wyniki naszych badań są niestety alarmujące. Problem próchnicy nie maleje i dotyczy już 60% przedszkolaków z województwa śląskiego! Średnio próchnicą jest objętych aż 5 zębów, a u co 10 przedszkolaka choroba jest na tyle zaawansowana, że przynajmniej jeden ząb kwalifikuje się do usunięcia. Co gorsza, wśród wielu rodziców nadal panuje błędne przekonanie, że mleczaków nie trzeba leczyć, tymczasem to ich stan decyduje o zdrowiu uśmiechu w przyszłości.

Nieleczona próchnica z zębów mlecznych błyskawicznie przenosi się na zęby stałe. Chore mleczaki zaburzają także prawidłowy rozwój zgryzu dziecka. Dlatego tak istotne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym! Dzięki profilaktyce możemy uniknąć długiego i często bardzo kosztownego leczenia. Z doświadczenia wiemy, że im bardziej świadomi rodzice, tym stan zębów dzieci lepszy. Stąd nasza akcja.

Zgłoś do programu przedszkole lub szkołę swojego dziecka

Jeszcze nie byliśmy w przedszkolu lub w szkole Twojego Dziecka? Sprawdź listę placówek, które zgłosiły już chęć uczestnictwa w kolejnej edycji Akademii Zdrowego Uśmiechu. Jeśli nie znajdziesz na niej przedszkola lub szkoły swojej pociechy, koniecznie daj nam znać. Zgłoszenie do programu oraz warsztaty są bezpłatne. Dzięki Akademii Zdrowego Uśmiechu, Twoje Dziecko nauczy się jak właściwie dbać o swoje ząbki i chętniej będzie odwiedzać stomatologa.

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie (32 203 74 25) lub mailowo obsluga.pacjenta@borczyk.pl

Lista placówek zapisanych już do 7 edycji Akademii Zdrowego Uśmiechu:

Będzin:

– Przedszkole nr 1, ul. Zawale 7.

– Przedszkole nr 5, ul. Zwycięstwa 21.

Jastrzębie Zdrój

– Przedszkole nr 17, ul. Miodowa 6.

Katowice

– Przedszkole nr 27, ul. Ściegiennego 27.

– Zespół Szkół Specjalnych, ul. Gliwicka 148a.

Koszęcin

– Przedszkole pod Dębami, ul. Szkolna 4.

Sosnowiec

– Przedszkole nr 59, ul. Długosza 11a.

Tychy

– Przedszkole Muzyczne, u. Ujejska 20.

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami!
32 203 74 25

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz